Yüz yüze eğitim ne vakit başlıyor? 1 Mart’ta okullar açılacak mı? Liseler yüz yüze eğitime başlıyor mu?

Yüz yüze eğitim ne vakit başlıyor? 1 Mart’ta okullar açılacak mı? Liseler yüz yüze eğitime başlıyor mu?

Şubat 20, 2021 0 Yazar: farukkscu

Ulusal Eğitim Bakanlığı, 1 Mart‘tan itibaren mesleksel ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, hoş sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerine ilişkin uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf düzeylerinde başlanmasına karar verdi.

1 MART’TA HANGİ LİSELER YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAK?

Yapılan açıklamaya nazaran 1 Mart 2021 tarihinden itibaren mesleksel ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, hoş sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerine ilişkin uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf düzeylerinde başlanmasına karar verdi.

TÜM SINIF SEVİLERİNDE UYGULAMALI DERSLER YÜZ YÜZE YAPILACAK

Bu kapsamda, tüm sınıf düzeylerinde uygulamalı dersler okullarda yüz yüze yapılacak. Yüz yüze eğitime kademeli geçişin ikinci etabı 1 Mart’ta başlayacak. Birebir tarihte, 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile ilkokullarda yüz yüze eğitime başlanacak.

“GEREKLİ HAZIRLIKLARI YAPIYORUZ”

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullarda yüz yüze eğitime geçiş süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, “Bu birinci adımı takip edecek öbür adımımız, 1 Mart’ta okul öncesi, özel eğitim, ilkokul ile lise ve üniversite giriş imtihanlarına hazırlanan 8 ve 12. sınıf öğrencilerimiz için okulların kapısını açmak olacak. Ayrıyeten vilayet ve ilçe merkezlerinde salgının yaygınlık durumuna nazaran belirlenen ölçütler uyarınca okul risk değerlendirmesi yapılarak tüm sınıf seviyelerinde okullarımızı açma konusunda da ilin kendi şartları doğrultusunda kendi adımını atabilmesi için gerekli hazırlıkları yapıyoruz” sözlerine yer vermişti.