Yuvarlanabilir Ekranlı OPPO X 2021’in Birinci Görüntüleri

Yuvarlanabilir Ekranlı OPPO X 2021’in Birinci Görüntüleri

Şubat 22, 2021 0 Yazar: farukkscu

Son periyotta akıllı telefonların ekranları epeyce kıymetli değişikliklere şahit oluyor. Pek çok firma çeşitli biçimlerde katlanabilen ekranlar için çalışmalarına devam ediyor. En enteresan genişleyen ekran projelerinden birine ise OPPO imza atıyor.

Geçtiğimiz yıl OPPO X 2021 ismi verilen ve yuvarlanabilme özelliğine sahip bir akıllı telefon duyurulmuştu. Artık de telefonun bir kişinin elinde yer aldığı kısa bir görüntü yayınlandı. Bu da yakında bir lansman olup olmayacağı sorusunu akla getiriyor.

OPPO’dan yuvarlanan ekran

Akıllı telefon üreticileri vakit zaman yeni eserlerini daha piyasaya çıkmadan evvel çeşitli içerik üreticilerine ulaştırır. Bunun hedefi da eserler piyasaya çıktığı anda içeriklerin de internette yerini alabilmesini sağlamaktır.

OPPO X 2021’in de çeşitli görüntüleri internette kendine yer bulmaya başladı. Bu da akıllara yakın vakitte aygıtın tanıtılıp tanıtılmayacağı sorusunu getiriyor. Telefonun öteki özellikleri bir yana, ekranının genişleme formunu izlemek başlı başına bir keyif olarak gözüküyor.

Görüntülerde aygıtın gerçekte nasıl gözüktüğünü, ön ve art dizaynlarını ve yuvarlanma düzeneğini da bu görüntülerde görüyoruz. Fransız YouTuber Brandon LeProktor, telefonu bütün ihtişamıyla sergilemekten çekinmiyor.

Tek düğmeyle açılıp kapanıyor

Fransız içerik üreticisinin çektiği görüntüde, tek bir düğme yardımıyla ekranın genişletilebildiğini görüyoruz. Arayüz de ekran genişledikçe ona uygun olarak değişiklikler gösteriyor. Ortadaki geçiş ise epey akıcı oluyor.

Bir başka görüntüde ise Sami Tech kanalında kamera ön kamera üzere açılardan inceleniyor. Ayrıyeten bu görüntüde telefonu kazara cebimizde büyütmemiz üzere durumlarda ne olduğuna da açıklık getiriliyor. Bu alanda kimi geliştirmeler gerektiği göze çarpıyor. Görüntüleri başlıkların altında izleyebilirsiniz.