yeni nesil kuluçka makineleri

Mart 28, 2021 0 Yazar: farukkscu

 

 

Her alanda teknolojiden faydalanılan günümüzde kanatlı hayvan yetiştiriciliği konusunda da teknolojiden faydalanmamak olmaz. Kuluçka makineleri, geleneksel kuluçka koşullarının sağlandığı yapay ortamda civciv çıkımı için ideal özellikte teknolojik ekipmanlardır. Nem ve sıcaklık faktörleri ayarlanarak kuluçka süresinin tamamlanmasını sağlarlar. Pratik ve verimli bir yöntem olmasından dolayı kanatlı havan yetiştiriciliğinde sürekliliğin sağlanması konusunda üstün donanımıyla dikkat çeker.

 

Modern kuluçka makineleri tam otomatik işleve sahip. Civcivlerin daha rahat ve hızlı şekilde çıkması için nem ve ısıyı otomatik olarak kontrol etme özelliğinde. Kuluçka makineleri civciv çıkım makineleriyle desteklenirse daha fazla verim alınır. Özellikle ticari amaçlı kullanımlarda civciv çıkım makinesi ve gelişim sepeti sayesinde kuluçkalama süresi başarıyla tamamlanır. Kuluçka makinelerine farklı zamanlarda yumurta yüklemesi imkanı da vardır. Yumurta sayısı makine kapasitesine bağlıdır. Kolay kullanım özelliğindeki fonksiyonel makinelerle yüksek çıkım garantisi verilmektedir.

 

Dijital panel kuluçka makineleri, üreticilerin kuluçka konusunda işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmesine olanak sağlayacak donanımdadır. Üstün teknolojik özellikler ve işletim sistemi, profesyonel kullanım sağlayarak makinenin sorunsuz çalışmasını sağlar. Bu da, başarılı kuluçka süresi ve bol üretim olarak üreticilere geri döner. Kuluçka makineleri özelliğine göre tavuk ve tavuk harici kanatlı hayvanların üretiminde kullanılır. Otomatik sistem sayesinde kullanıcıların herhangi bir şey yapmasına gerek kalmaz. Tek yapılması gereken doğru yumurta seçimidir. Uygun boyutta döllenmiş yumurta tercih edildiğinde, yeni nesil kuluçka makineleri ile seri üretimden olumsuz sonuç almak gibi bir risk yoktur.