Yarkadaş’ın Albayrak savı kulisleri hareketlendirdi: Bir sabah Güç Bakanlığı’nda tekrar görebilirsiniz

Yarkadaş’ın Albayrak savı kulisleri hareketlendirdi: Bir sabah Güç Bakanlığı’nda tekrar görebilirsiniz

Şubat 24, 2021 0 Yazar: farukkscu

Geçtiğimiz günlerde partisinin vilayet kongresine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’lilerin, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘la ilgili söylediklerine reaksiyon göstererek Albayrak’a sahip çıktı. Bu durum Albayrak’ın partide ya da kabinede yeni bir vazife alabileceği savlarını da beraberinde getirdi.

YARKADAŞ, KULİS BİLGİLERİNİ PAYLAŞTI

KRT TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu ‘Şimdiki Zaman’ programının konuğu olan gazeteci Barış Yarkadaş, mevzuyla ilgili olarak AK Parti kaynaklarından aldığını sav ettiği kulis bilgilerini paylaştı.

ERDOĞAN İLE ALBAYRAK ORTASINDAKİ BAĞLANTIYI SORMUŞ

Berat Albayrak’ın İstanbul Kandilli’de ofis tutuğunu ve yurt dışından gelen yabancı şirketlere yatırım danışmalığı yapmayı planladığını belirten Yarkadaş, Bugün konuştuğum AK Partililere ‘Berat Albayrak’ın Sayın Erdoğan’la bağı ne seviyede? Dışlandı mı, ilgileri devam ediyor mu?’ diye sordum” dedi.

“KABİNEDE, BEŞTEPE’DE YA DA PARTİDE GÖREBİLİRSİNİZ”

Açıklamalarına devam eden Yarkadaş, “Berat Albayrak, Sayın Erdoğan’ın ailesinin modülüdür. Alakasının bitmesi de mümkün değildir. Hatta Berat Albayrak’ı mart ayında yapılacak olan büyük kongreden sonra ya kabinede ya Beştepe’de ya da partide değerli bir misyonda görebilirsiniz” dediler” tabirine yer verdi.

“BERAT ALBAYRAK’IN İSMİ ÇOK LİSANA GETİRİLİYOR”

AK Parti’nin mart ayının sonunda yapacağı büyük kongreye dikkat çeken Yarkadaş,”Bir kaç ay evvel söylemiştim Erdoğan bu kongrede, partili cumhurbaşkanlığı tartışmasından çıkmak için yerini daha ölçülü bir isme bırakmayı düşünebilir. Bu Numan Kurtulmuş olabilir, Binali Yıldırım olabilir. Süleyman Soylu’nun da ismi söyleniyor fakat ona ihtimal vermiyorum. Berat Albayrak’ın ismi de çok lisana getiriliyor lakin onu da çok mümkün görmüyorum” dedi.

“KURTULMUŞ ŞU ANDA ALANA İNDİ”

Yarkadaş açıklamasının devamında, “Eğer Sayın Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığı’ndan dışarı çıkıp yalnızca Cumhurbaşkanlığı şapkasıyla siyaset yapmayı düşünürse bu kişi Numan Kurtulmuş olabilir.Çünkü Numan Kurtulmuş şu anda alana indi” biçiminde konuştu.

“BİR SABAH KALKIP ALBAYRAK’I GÜÇ BAKANLIĞI‘NDA YİNE GÖREBİLİRSİNİZ”

Berat Albayrak’a kongrede bir misyon verilebileceğini savunan Yarkadaş, “Bir genel lider yardımcılığı olabilir.Bugün konuştuğum bir AK Partili ‘Bir sabah kalkıp Berat Albayrak’ı Güç Bakanlığı‘nda yine görebilirsiniz’ dedi. Niçin? Zira mart ayındaki kongreden sonra AK Parti’de bir revizyon olacak en az 5 bakan, bakanlık vazifesinden alınacak” sözlerine yer verdi.