Volkswagen ID.6’nın Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Volkswagen ID.6’nın Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Şubat 5, 2021 0 Yazar: farukkscu

Alman araba devi Volkswagen’in 2022 yılında piyasaya sürmesi beklenen yeni elektrikli SUV’u ID.6’ya dair yeni fotoğraflar ortaya çıktı. Şirketin önümüzdeki aylarda araca dair yeni bir duyuru yapması beklenmiyor, fakat çıkan fotoğraflar tüm araba severleri heyecanlandıracak cinsten.

Şirketin elektrikli arabalar için geliştirdiği modüler MEB platformu üzerine inşa edilen ID.6, yayınlanan rapora nazaran gücünü 82 kWH’lık bataryadan alacak. Dilerseniz ID.6’nın sahip olması beklenen özelliklerine ve ortaya çıkan fotoğraflarına daha yakından bakalım.

Yeni ID.6 en az 101 beygir güç üretecek

4,9 metre uzunluğa, 1,8 metre genişliğe ve 1,8 metre yüksekliğe sahip olması beklenen ID.6’da 7 adet koltuk bulunacak. Bagaj kısmında konumlandırılacak ekstra 2 yolcu koltuğunun, çeşidinin öteki örneklerinde olduğu üzere açılır kapanır bir sisteme sahip olması bekleniyor.

ID.6, en düşük donanımında 101 beygirlik güce, daha kıymetli bir donanım paketinde ise çift motorla desteklenen 200 beygirin üzerinde bir güce sahip olacak. 2022 yılında çıkması beklenen ID.6’nın yalnızca Avrupa pazarında mı yoksa Amerika’da da çıkıp çıkmayacağı şimdi muhakkak değil, lakin ABD’deki SUV pazarında yaşanan yoğunluk göz önünde bulundurulduğu vakit Volkswagen’in ABD piyasasını göz gerisi etmeyeceği öngörülüyor.