Uyanış: Büyük Selçuklu ne vakit, saat kaçta? Uyanış: Büyük Selçuklu hangi gün, hangi kanalda? 15 Şubat Uyanış Büyük Selçuklu 21 yeni kısım canlı izle!

Uyanış: Büyük Selçuklu ne vakit, saat kaçta? Uyanış: Büyük Selçuklu hangi gün, hangi kanalda? 15 Şubat Uyanış Büyük Selçuklu 21 yeni kısım canlı izle!

Şubat 15, 2021 0 Yazar: farukkscu

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi 21. kısmıyla bu akşam TRT 1‘de izleyicilerle buluşacak. Büyük beğeni toplayan Uyanış: Büyük Selçuklu canlı izlemek isteyenler haberdeki linkten yararlanabilir! Pekala, Uyanış: Büyük Selçuklu son kısımda neler oldu, yeni kısımda neler olacak? Uyanış: Büyük Selçuklu ne vakit, saat kaçta? Uyanış: Büyük Selçuklu hangi gün, hangi kanalda? 15 Şubat Uyanış Büyük Selçuklu 21. kısım canlı izle!Uyanış: Büyük Selçuklu yeni kısım fragmanı izle!

UYANIŞ:BÜYÜK SELÇUKLU HANGİ GÜN, HANGİ KANALDA?

Yayınlandığı birinci günden beri büyük ilgi gören Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi her Pazartesi TRT 1 ekranlarında!

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU NE VAKİT, SAAT KAÇTA?

Uyanış: Büyük Selçuklu 15 Şubat Pazartesi günü saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşacaktır.

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU YENİ KISIMDA NELER OLACAK?

Melikşah’ın kardeşi Melik Tekiş, taht kenti olan Isfahan’a gelmişti. Melikşah’ın huzuruna çıkmış ve Melikşah’a herkesten sakladığı saklı oğlunun kim olduğunu sormuştu. Sarayda yeni bir fitne ateşinin yanmasına sebep olacak olan Tekiş’in yeni atılımı ne olacaktır? Melik Tekiş’in ortaya attığı bu tehlikeli sav sonucunda Tapar’ın aklına kuşku tohumları atılmıştı. Ana hasreti tekrar alevlenen Tapar ne yapacaktır?

Melikşah, Kuvel Kalesi’nin fethi için ordusunu güçlendirmek ismine harekete geçmiş, Zübeyde’nin teklifiyle Berkyaruk’tan çelik kervanı getirtilmesini kararlaştırmıştı. Ne var ki; Zübeyde’nin getirttiği çelik kervanı, Terken’in buyruğuyla Tacülmülk’ün Sabbah’la birlik olup oynadığı tehlikeli bir oyunla basılmış; Selçuklu için son derece önemli olan çelikler ve üretimi uzun vakit alan mancınık yayları da Batıni ve Haçlı ittifakının eline geçmişti. Selçuklu’yu güç duruma düşürdüğünü anlayan Terken, Tacülmülk’e mancınık yaylarını geri getirmesi için buyruk verecektir. Bu durum Tacülmülk ile Sabbah’ın tehlikeli iştirakini hangi istikamette etkileyecektir? Tacülmülk mancınık yaylarını geri getirmeyi başarabilecek midir?

Getirttiği çelik kervanının atağa uğramasında Tacülmülk’ten şüphelenecek olan Zübeyde ne yapacaktır?

Bâtıni casusu olan Efruz’un zehirlemesiyle İlteber, Turna’nın isteneceği gün ölmüştü. İlteber’in vefatı ne üzere gelişmeleri beraberinde getirecektir? Şelemzar’daki istikrarlar alt üst olacak mıdır? Turna, İlteber’in vefatını fırsat bilip başına üşüşecek olan alacaklılardan nasıl kurtulacaktır? Faysal, Turna’yı zora sokup gözden düşürmek için ne üzere faaliyetlere girişecektir? Sencer, İlteber’in vefatından sonra karışıklığa sürüklenecek olan Şelemzar’ın asayişini sağlamayı başarabilecek midir?

Kendisini öldürmeye tevessül eden Haçlıların elinden kurtaran Melikşah’tan etkilenen Kont Albert, Hıristiyan dünyasının kendisine sırt çevirdiğinin farkına varacaktır. Büyük bir hayal kırıklığına uğrayacak olan Kont Albert, Melikşah’a yardım edecek midir?

Konstantinopolis tarafından binlerce kişilik orduyla desteklenen İzakyos, Selçuklu topraklarında ne üzere yıkıcı faaliyetlere girişecektir? Selçuklu’yu karıştırmak için İzakyos’tan asker takviyesi alacak olan Markus’un bugüne kadarki en cüretkâr atılımı ne olacaktır?

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU SON KISIMDA NELER OLDU?

Tacülmülk, Hasan Sabbah’ın bir tertibiyle edindiği yanlış istihbarat sonucunda Sencer’in Kara Zirve’ye pusulandırdığı askerlerin büyük bir kısmını buradan çekmişti. Bu suretle pusulanan az sayıda Selçuklu askerinin öldürülmesine ve Hasan Sabbah’ın devletin önemli bilgilerini içeren evrakları ele geçirmesine sebep olmuştu. Giriştiği bu aksiyonla Melikşah’ın gözünden düşecek olan Tacülmülk’ün cezası ne olacaktır?

Öte yandan Sencer, Sabbah’ın Selçuklu’nun kapalı evraklarını haçlı kontlarına teslim edeceğini öğrenmişti. Bu teslimatın gerçekleşeceği yeri de öğrenen Sencer, Nizamülmülk ve yiğitleriyle bir arada teslimat yerine bir baskın yapmıştı. Sencerler, Sabbah, Markus ve haçlı kontlarından Selçuklu’nun birçok sırrını içeren evrakları almayı başarabilecekler midir? Sencer, Markus’u ve Sabbah’ı yakalayıp intikamını alabilecek midir?

Tüm bunların yanı sıra Zübeyde’nin buyruğunu dinlemeyip Kınık Obasına, Melikşah’ın yanına gelen Terken, Melikşah’ın otağında Başulu ile karşılaşmıştı. Kendisine sırtı dönük olan Başulu’nun yüzünü görecek midir?

Öte yandan vefatın pençesinden kurtulup sıhhatine kavuşacak olan Melikşah, derhal Kuvel Kalesi fethi için yeni silahlarla ordusunu teçhizatlandırmak isteyecektir. Bu istikamette başlatılan hazırlıklara batıni ve haçlı ittifakı sekte vurmak için nasıl bir harekete girişecektir? Melikşah’ın Kuvel’e fetih için geleceğini bilen İzakyos, bölgede güçlenmek için ne yapacaktır?