Türk Telekom Stadı’nın yerindeki bozulmalar sonrası G.Saray-Kasımpaşa maçının oynanıp oynanmayacağı merak konusu oldu

Türk Telekom Stadı’nın yerindeki bozulmalar sonrası G.Saray-Kasımpaşa maçının oynanıp oynanmayacağı merak konusu oldu

Şubat 14, 2021 0 Yazar: farukkscu

Meteoroloji’nin üst üste yaptığı ihtarlardan sonra İstanbul‘da beklenen kar yağışı başladı. Galatasaray Kasımpaşa ortasındaki maçın ertelenip ertelenmeyeceği de taraftarların ağır halde takip ettiği mevzuların başında geliyor. Alınan bilgilere nazaran, İstanbul’da kar yağışı akşam saatlerine yanlışsız tesirini daha da arttıracak.

HAVA İDDİASI UZMANINDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava İddia Uzmanı Abdullah Macit, A Spor canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Maçın oynanmasıyla ilgili farklı parametrelerin olduğunu söyleyen Macit, “Kar yağışı akşam saatleri dahil olmak üzere gece uzunluğu devam edecek. Meteorolojik olarak kar yağışının maç saatinde de devam edeceğini söyleyebilirim. Maçın oynanıp oynanmaması hakkında farklı parametreler var” halinde konuştu.

YERE BRANDA ÇEKİLMİŞTİ

Müsabakanın birkaç gün öncesinde Galatasaray yetkilileri tabanı branda ile kapatmış ve ağır kar yağışının tesirinin azaltılması için birinci önemli tedbirini almıştı.

TABANDA BOZULMALAR BAŞLADI

Maçın başlamasına saatler kala branda kaldırıldı ve tabanın alttan ısıtması çalıştırılarak maç saatine hazır hale gelmesi için çalışmalar başladı. Lakin kar yağışının İstanbul’da artarak devam etmesi, Türk Telekom Stadı’nın tabanında de bozulmaların oluşmasına neden oldu.

Bu gelişmenin akabinde gayretin oynanıp oynanmayacağı merak konusu olurken, yetkililerden bahse dair şimdi resmi bir açıklama gelmedi.

13.30 prestiji ile Türk Telekom Stadı’nın tabanı

13.30 prestiji ile Türk Telekom Stadı’nın yeri

HAKEM MAÇ ÖNCESİ YERİ DENETİM EDECEK

Maç saati hava sıcaklığının 2 derece olması beklenirken tesirli olacak kar yağışı sebebiyle maçın oynanmama ihtimali de futbolseverleri düşündürüyor. Galatasaray Kasımpaşa maçı için stada gelen hakem Erkan Özdamar saat 16:00’dan kısa bir mühlet evvel Türk Telekom Stadı’na çıkarak tabanı denetim edecek.

An itibariyle maçın oynanmasına mahzur bir durum gözükmüyor. Lakin maç saati brandaların kaldırılmasıyla birlikte hakem Özdamar yeşil alana yardımcılarıyla birlikte çıkarak denetim yapacak.

MAÇ SAATİ DE İSTANBUL’DA KAR BEKLENİYOR

Meteoroloji’den alınan bilgilere nazaran Galatasaray – Kasımpaşa maçının oynanacağı saatte de İstanbul’da kar bekleniyor. Stadyumun olduğu Ayazağa – Maslak bölgesinde ağır kar yağışı bekleniyor. İstanbul’daki kar yağışının 4 gün devam etmesi, havanın Perşembe günü olağana dönmesi bekleniyor.