Teslim olan PKK’lı bayan teröristler yaşadıklarını aktardı: Tecavüz edip suda boğuyorlar

Teslim olan PKK’lı bayan teröristler yaşadıklarını aktardı: Tecavüz edip suda boğuyorlar

Şubat 26, 2021 0 Yazar: farukkscu

Terör örgütü PKK

HORTUMLA DÖVDÜLER

Yeni Şafak’ın haberine nazaran uzun yıllar boyunca PKK’nın farklı kamplarında bulunan G.A, örgütün kelamda cezaevlerinde tek kişilik hücrelerde günlerce alıkonulup işlemediği kabahatleri kabul etmesi için sistematik azaplara maruz kaldı, hortumla dövüldü ve dondurucu soğukta metrelerce karlar ortasında bırakılarak üzerine soğuk su döküldü. G.A. yaşadığı öteki dehşeti ise “1997’de Garzan kampındaki Sidar ve Gundi kod isimli iki terörist bana tecavüz etmek istedi. Bu teşebbüsten kurtuldum fakat Sidar ve Gundi örgüt kamplarında onlarca bayan teröriste tecavüz etti.” kelamlarıyla söz etti.

TECAVÜZ EDİP YA SUDA BOĞDULAR YA DAĞDAN ATTILAR

Terör örgütü PKK, tecavüzlerin örgüt içinde duyulmaması için tecavüze uğrayan bayan teröristleri infaz etti. Teslim olan teröristlerden F.B., yaşanan infazları şu tabirlerle kayda geçirdi: “Örgütten ayrılmak isteyen, tecavüze yahut tacize uğrayan bayan örgüt mensuplarını konuşmasınlar diye dağa götürüp köylü kıyafeti giydirerek dağdan aşağıya attılar, ya da suda boğarak infaz ettiler.” Bir öbür terörist E.C., örgütten tekraren kaçma teşebbüsünde bulunan Delila kod isimli teröriste her kaçma teşebbüsünün sonunda çeşitli azaplar yapıldığını ve bu azaplar nedeniyle bedeninin sağ tarafının felç olduğunu anlattı.

GEBE KALAN BAYANLAR SÜRGÜN EDİLDİ

PKK içinde yaşanan tecavüzler ve tecavüz teşebbüsleri örgüt içinde silahlı çatışmaya bile döndü. Teslim olan H.İ., gebe kalan örgütün kelamda askeri meclisinde faaliyet gösteren Çiçek kod isimli teröristin gebe kaldıktan sonra Mahmur’a gittiğini söyledi. H.İ., Ayn el Arab’ta bulunan bir teröristin örgüte yeni katılan bayan teröristlere tecavüz ettiğini ve P.S. kod isimli bir teröristin tecavüz etmek istediği bayan terörist tarafından silahla vurulduğunu da söyledi. Tekrar 2016’da Ayn el Arab’taki örgüt hastanesinin sorumlusu bayan terörist de öbür bir teröristin tecavüzüne uğradı ve gebe kaldı. Gebe kalanlar sürgün edildi.

BAYAN TABURUNU KONUTUNUN YANINA TAŞITMIŞ

Taciz ve tecavüzün hayli ağır olduğu PKK kamplarında tecavüze uğrayan bayan teröristler tehdit edilerek yaşanan iğrençliklerin üstü örtülmeye çalışıldı. Tecavüze uğrayan ve gebe kalarak örgütün kelamda üst idaresine şikayet eden bayan teröristler vefatla tehdit edildi. Ruhsal meseleler yaşayan bayan teröristler bir müddet sonra da örgütten uzaklaştırılıyor. Örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan Ö.Ç., PKK’nın kelamda yöneticilerinin ne kadar sapkın olduğunu anlatıyor. Diyar K. kod isimli teröristin bayanları çok sevdiğini, en büyük zaafının bayanlar olduğunu anlatan Ö.Ç. şunları söylüyor; “Geçmişte ağır silahlar taburunun yanında bulunan özgün bayan taburunu kendi villasının yanına aldırdı. Sabahları bayan teröristlerle spor yapar, beğendiği bütün bayanlarla bağa girer. Birçok bayan teröristi gebe bıraktı ve PKK’nın başka üst seviye yöneticilerinin yaptığı üzere bayanlarla sık sık fotoğraf çektiriyor.”

İNTİHARLARIN ARTMASINA NEDEN OLDU

PKK’dan kaçarak Süleymaniye’ye giden B.D., PKK’lı teröristlerce daima olarak örgüte geri dönmesi için tehdit edildi. Teröristler, B.D.’ye bıçaklı atakta bulunurken, birçok sefer da tecavüz etmeye kalkıştı. Yakın vakitte teslim olan terörist D.B. tecavüzlerin intiharlara neden olduğunu söyleyip, “Ölenler kimsesizler mezarlıklarına gömüldüler. Tecavüzcülere rastgele bir cezai yaptırım uygulanmadı. Hasret kod isimli teröristin intihar ettiğini biliyorum.” dedi.