Tesla Model S, ‘Yarım Direksiyon Simidiyle’ Görüldü

Tesla Model S, ‘Yarım Direksiyon Simidiyle’ Görüldü

Mart 2, 2021 0 Yazar: farukkscu

Piyasaya sürdüğü birbirinden farklı elektrikli araba modelleriyle farklı gereksinimlere hitap eden Tesla, her geçen gün araçlarına yeni teknolojiler eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda şirket, yenilenen Model S ve Model X modellerini geçtiğimiz haftalarda tanıtmıştı. 2021 model araçlar, bilhassa kokpit kısmı ve fütüristik direksiyon simidiyle dikkat çekmişti.

Paylaşılan görsellerde yeni Model S’in ‘lövye’ ismi verilen yarım direksiyon simidine sahip olduğu görülüyordu. Lakin daha sonrasında ortaya çıkan prototip manzaralarda aracın klasik, yuvarlak direksiyon simidine sahip olduğu ortaya çıkmış ve Tesla’nın bu imgeleri şuurlu olarak paylaşmış olabileceği düşünülmüştü.

Tesla Model S prototipi, yarım direksiyon simidiyle görüntülendi:

Tweeti görüntüleyemiyorsanız buradaki kontağa tıklayın.

Tesla’nın yeni araçlarını duyurmasından bu yana tespit edilen tüm prototiplerde, kelebek formundaki ‘lövye’ direksiyon yerine yuvarlak bir direksiyon simidi yer alıyordu. Ortaya çıkan bu imajlar, aracın klasik ve yeni tasarım olmak üzere iki farklı direksiyon simidi seçeneğiyle gelebileceğini akıllara getirdi.

Şimdiyse The Kilowatts tarafından paylaşılan fotoğraflar, güncellenmiş direksiyon simidiyle donatılmış bir Tesla Model S’i işaret ediyor. Makyajlı Model S’e ayrıntılı bir bakış sunan bu imajlar, Tesla’nın yeni direksiyon simidi dizaynını seri üretim araçlarda sunmadan evvel son testlere soktuğunu gösteriyor olabilir.

Buradaki bir öteki değerli ayrıntı da yeni direksiyon simidinin yanlarında rastgele bir kumanda kolu bulunmaması oldu. Anladığımız kadarıyla şoförler; silecekler, sinyal kolları, farlar ve korna üzere tüm denetimleri, klasik araçlarda bulunan kumanda kolları yerine direksiyonun üzerinde bulunan dokunmatik düğmeler aracılığıyla gerçekleştirecek.

Pekala, siz yeni model Tesla araçlarda yer alması beklenen bu yarım direksiyon simidi tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kullanışlı bir tasarım mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.