Telefonunuz Nerede 4G, Nerede 3G Çekiyor Görebileceksiniz

Telefonunuz Nerede 4G, Nerede 3G Çekiyor Görebileceksiniz

Şubat 5, 2021 0 Yazar: farukkscu

Dünyanın en tanınan kablosuz ağ sürat testi uygulamalarından biri olan SpeedTest, son güncellemesi ile birlikte “Harita” özelliğini güzelleştirdi ve kullanıcıların bulundukları bölgede hangi taşınabilir data teknolojisi olduğunu görüntülemesine imkan sağladı.

Güncellemeyle birlikte SpeedTest uygulamasını açıp ekranın altındaki menüden “Map” seçeneğine dokunduğunuzda karşınıza bir harita çıkıyor. Bu haritayı kullanarak hangi bölgede hangi tip hücresel data (2G/3G/4G/5G) olduğunu denetim edebiliyorsunuz.

SpeedTest’in açıklamalarına nazaran ağ kapsama haritası, 300 metrekarelik bir alandaki kullanıcıların sürat testi datalarının tahliline dayanarak oluşturuluyor. Dolayısı ile Speed Test’in paylaşmış olduğu harita, direkt kullanıcı tecrübesine dayanıyor ve temelde ağ servis sağlayıcılarından daha emniyetli bir kapsama alanı bilgisi sunuyor.

SpeedTest’in yeni Harita özelliğini test etmek için öncelikle uygulamayı 4.5.30 sürümüne güncellemeniz gerekiyor. Akabinde Map kısmına gelerek haritayı yakınlaştırıp uzaklaştırabilir ve istediğiniz pozisyonun hangi tip ilişkiyi desteklediğini görebilirsiniz. Bu ortada; ekranın altındaki operatörün ismini yazan kısmı üst kaydırarak farklı operatörler ortası geçiş yapabileceğinizi de söyleyelim.