Sutopu Ulusal Kadrosu’na koronavirüs nedeniyle diskalifiye

Sutopu Ulusal Kadrosu’na koronavirüs nedeniyle diskalifiye

Şubat 16, 2021 0 Yazar: farukkscu

Eylül ayında, 20 Yaş Altı Erkek Ulusal Voleybol Kadromuz, 2 oyuncunun Kovid-19 testinin olumlu çıkması nedeniyle Avrupa Şampiyonası’ndan çekilmek zorunda kalmıştı. Tıpkı durum bu defa Erkek Sutopu Ulusal Ekibi’nde yaşandı. Tarihinde 2. defa olimpiyat elemelerine katılmak üzere geçen hafta Hollanda’ya giden Ay-Yıldızlı takımımız, 5 atletin korona testinin müspet çıkması nedeniyle pazar günkü birinci maçına çıkamadan diskalifiye edildi.

‘Sürekli testler yapıldı’

Türkiye’de kamp sırasında kadronun daima teste girdiğini lisana getiren Sutopu Federasyonu Lideri Vedat Akgün şunları söyledi: “Hem Ankara’da hem de İstanbul’da 3-4 günde bir test yapıldı. İstanbul’da iki çocuğumuzun testi müspet çıkmıştı. Onları esasen kafileden çıkarıp, yedek atletleri takıma dahil ettik. Ondan sonraki süreçte yapılan testler negatif çıkmıştı. Uçağa binerken otomatikman bütün yolculara test yapılıyor, tekrar müspet sonuç çıkmadı. Hollanda’daki otelde birinci gün 1, ikinci gün 2 atletimizin testi müspet çıktı. Maç sabahı da bir test daha yaptılar ve testte 2 atletimizde daha olumlu sonuç çıkınca devre dışı bıraktılar.”

Öte yandan büyükelçiliğimiz Sıhhat Bakanlığı ile ambulans uçak için irtibata geçti. Kafilemizin bugün yurda dönmesi bekleniyor. Bu ortada Türkiye, erkek sutopunda daha evvel 2012’de olimpiyat elemelerine katılmıştı.