Survivor Hanzade Ofluoğlu kimdir? Hanzade Ofluoğlu kaç yaşında?

Survivor Hanzade Ofluoğlu kimdir? Hanzade Ofluoğlu kaç yaşında?

Mart 16, 2021 0 Yazar: farukkscu

Hanzade Ofluoğlu, Gönüllüler takımında yer alıyor. Oyun performansında bir türlü istediğini elde edemeyen Hanzade, takımındaki kadın yarışmacılarla sık sık tartışma yaşıyor. SMS oyları da düşük olan Hanzade Ofluoğlu’nun elenip elenmeyeceği merak ediliyor. Hanzade Ofluoğlu kimdir? Hanzade Ofluoğlu kaç yaşında?

HANZADE OFLUOĞLU KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Hanzade Ofluoğlu, 1988 İzmir doğumlu. 17 yaşında Koç Üniversitesi’nde okumak için İstanbul’a gelen Ofluoğlu ‘Var mısın Yok musun’ yarışmasıyla adını duyurdu. Bir süre ‘Yok Böyle Dans’ta sunuculuk yapan Ofluoğlu, daha sonra da Survivor’da aynı görevi üstlendi. Acun Medya’da 5 yıl sunuculuk yaptıktan sonra sporla ilgilenmeye başladı ve 3 yıldır takım sporu olarak flagfootball oynuyor.

Survivor 2021 Gönüllüler Takımında yer alacak olan Hanzade Survivor 2021 fragmanında ‘Yıllar önce sundum, şimdi yarışmaya geliyorum. Aradaki farkı sizde göreceksiniz’ şeklinde konuştu.

Eski soyadı Durmuş olan Hanzade, 2008 yılından beri beraber olduğu Saygun Ofluoğlu ile 2011 yılında evlendi ve 10 yıldır evliler. Saygun Ofluoğlu Amerikan Futbolu koçudur.

Survivor Hanzade yarışmada hastalığının obsesif kompülsif bozukluk (OKB) olduğunu açıkladı. 2,5 sene süre bu süreçte 1 sene boyunca evden hiç çıkamadığını belirten Ofluoğlu yaşadığı zorlukları anlattı.

OBSESİF KOMPÜLSİF BOZUKLUK NEDİR?

Takıntı-zorlantı bozukluğu olarak da adlandırılan obsesif kompulsif bozukluk; kişinin tekrarlayıcı, rahatsız edici, kaygı verici, utandırıcı, korkutucu düşünceler, şüpheler, mantık dışı isteklerle mücadele ettiği; tüm bu olumsuzlukları kontrol edebilmek için, sıkıntısını bir nebze de olsa azaltmak için tekrarlayıcı bazı davranışları veya zihinsel uğraşları yerine getirdiği bir psikiyatrik bozukluktur.

BUNLARA DA BAKABİLİRSİNİZ