Stephen Hawking’in çalışma arkadaşı Profesör Avi Loeb: Uzaylılar 2017 yılının Ekim ayında dünyaya iniş yaptı

Stephen Hawking’in çalışma arkadaşı Profesör Avi Loeb: Uzaylılar 2017 yılının Ekim ayında dünyaya iniş yaptı

Şubat 8, 2021 0 Yazar: farukkscu

“Evrende yalnız mıyız” sorusuna cevaplar sık sık farklı coğrafyalardan ve akademik geçmişe sahip insanlardan gelirken, dünyanın önde gelen saygın üniversitelerinden Harvard Üniversitesi‘nde vazifeli bilim insanı Profesör Avi Loeb, uzaylıların çoktan dünyayı ziyaret ettiğini sav etti.

“ASTRONOMLAR ÇOK SÜRATLİ HAREKET EDEN BİR NESNE GÖRDÜ”

Extraterrestrial: The First Sign of Intelligent Life Beyond Earth isimli kitabını yayınlayan 58 yaşındaki Loeb, uzaylıların yaklaşık 5 yıl evvel dünyayı ziyaret ettiğini yazdı.

2018 yılında vefat eden ünlü astrofizikçi Stephen Hawking ile yakın temasta çalışan Loeb, “2017 yılının Ekim ayında uzaylı ziyaretçiler dünyaya geldi. Astronomlar çok süratli hareket eden bir nesne gördü ve bunun öteki bir yıldızdan gelmiş olduğuna kanaat getirdi” dedi.

Harvard Üniversitesi’nde misyonlu bilim insanı Profesör Avi Loeb.

“KULLANDIKLARI ARAÇ BİR TEKNEYE BENZİYORDU”

Bu ziyaretçilere Hawaii lisanında gezgin manasına gelen Oumuamu ismini verdiğini söylerken, “Kullandıkları araç bir tekneye benziyordu lakin hızlanmak için ışık kullanıyorlardı” dedi. Bilim dünyasında birçok insanın kendisini eleştirdiğini de söyleyen Loeb, “Biz kendimizi eşsiz ve özel görme küstahlığına sahibiz. Burada hakikat yaklaşım mütevazı olmak olmalı. Öbür kültürler olduğunu bilmeli ve onları bulmaya çalışmalıyız” tabirini kullandı.

“GÜNEŞİN ETRAFINDA DÖNDÜKTEN SONRA HIZLANDI”

Bilim insanı, “uzay gemisinin” güneşin etrafında döndükten sonra beklenmedik bir halde sürat kazandığını da söyleyerek, “Normalde meteorların yakınlarındaki bir yıldızın çıkardığı gaz ya da parçacıklar tarafından hızlanması olağan bir şey lakin orada bu türlü bir durum yoktu. Ayrıyeten parlayıp sönüyordu. Bu da onun parlak bir metalden yapılma olduğunu gösteriyor” dedi.