Square Enix, ‘Final Fantasy VII: The First Soldier’ı Duyurdu

Square Enix, ‘Final Fantasy VII: The First Soldier’ı Duyurdu

Şubat 26, 2021 0 Yazar: farukkscu

Japon görüntü oyun devi Square Enix, yeni bir taşınabilir oyun geliştirmekte olduğunu duyurdu. Bu oyun, dünyanın en tanınan oyun serilerinden bir tanesi olan “Final Fantasy” ögelerini içeren bir hayatta kalma oyunu olacak. “Final Fantasy VII: The First Soldier” olarak isimlendirilen oyun, 2021 yılı içinde iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sunulacak.

Final Fantasy’nin hayatta kalma oyunu, bugüne kadar gördüğümüz hayatta kalma oyunlarından biraz daha farklı olacak. Zira bu oyunda hem tüm oyuncuların bildiği silahlar kullanılacak hem de karakterlerin özel güçleri, hayatta kalmanız için ekstra yarar sağlayacak. Square Enix’in yaklaşmakta olan oyunu için yayınladığı bir fragman, oynanışla ilgili ayrıntıları da sunuyor.

Final Fantasy VII: The First Soldier’dan bir ekran manzarası

Final Fantasy VII: The First Soldier, Final Fantasy IV serisinin başşehri olarak bilinen Midgar‘da geçiyor. Yani Final Fantasy oyuncuları, hayatta kalma gayreti verecekleri bu oyunun haritasına yabancılık çekmeyecekler. Önümüzdeki günler, Final Fantasy VII: The First Soldier’la ilgili çok daha fazla ayrıntı verebilir.

Square Enix, oyunun çıkışı tarihi ile ilgili net bir açıklama yapmadı. Şirket, oyunun 2021 yılında piyasaya sürüleceğini söylemekle yetindi. Ayrıyeten oyunun App Store ve Google Play Store listelemesi de şimdi yapılmadı. Bu da oyunun yayınlanması ile bir ön kayıt programının başlatılıp, ön kayıt yaptıran oyunculara çeşitli avantajlar sunulabileceğini düşündürüyor. Bu bağlamda şirketin toplumsal medya hesaplarını yakın takibe almakta yarar var.

Final Fantasy VII: The First Soldier’ın tanıtım görüntüsü şöyle

Görüntüyü görüntüleyemiyorsanız, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.