Son dakika! Muslera’nın sözleşmesi uzatıldı!

Son dakika! Muslera’nın sözleşmesi uzatıldı!

Mart 16, 2021 0 Yazar: farukkscu

Galatasaray, Fernando Muslera’nın sözleşmesini 2024 yılına kadar uzattı!

MUSLERA’NIN SÖZLERİ:

– Eski kaptanımız Erhan Önal’ı kaybettik, baş sağlığı dilemek istiyorum. Ben de çok üzgünüm. Tüm ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum.

– Galatasaray’da 10. yılım ve 3 yıl daha burada kalacağım. Zamanında doğru karar verdiğimi bir kez daha anlayabiliyorum. Birçok isimle çalıştım ve hepsi bana çok şey kattı.

– Uruguay’dan 15 bin kilometre uzakta yaşıyorum ama ikinci evimde gibiyim. İnsanlık anlamında, kariyer anlamında burada büyüdüm. Çocuklarım burada doğdu, ikisi de Türk sayılır. Ailemle birlikte ne kadar doğru bir karar aldığımızı hissetim.

– Farklı yerlerden teklifler vardı, başka şeyler de olabilirdi ama benim aklımda Galatasaray’da kalmak vardı. Aklımda en ufak bir soru işareti yoktu. 3 sene daha evimde kalacağım. Her şey için teşekkür ederim.

– Fatih hocama da çok çok teşekkür etmek istiyorum. Bana her zaman güvendi ve forma şansı verdi.

– Türk kalecilik tarihinde, benim bildiğim Rüştü Reçber’i birinci sıraya yazabiliriz. Altay, Mert, Ersin, Uğurcan, diğer taraftan İrfan Can var. Hepsini çok beğeniyorum. Türk kaleciliğinin ne kadar iyi bir yolda olduğunu görebiliyorum.

MUSTAFA CENGİZ’İN SÖZLERİ:

– Muslera öyle bir isim ki; yerli yabancı, rakibimiz veya değil, herkesin sevdiği ve saygı duyduğu bir isim. Bu tip saygınlıkları lafla alamazsınız. Bu bir yaşam tarzının yansımasıdır.

Ayağı kırıldığında, yokluğunu şiddetle aradığımız bir insandı. Sakın ikinci ve üçüncü kalecilerimiz alınmasın çünkü o Muslera.

Bizim her şeyimiz Muslera. İnşallah, Galatasaray’a başkan da olur. Kendisinden çok mutluyuz. Millet olarak, kendisinden ve milletinden çok bahtiyarız.

ABDURRAHİM ALBAYRAK’IN SÖZLERİ:

– Muslera’ya ABD’den teklif geldiğine şahidim ama Muslera, ‘Ben Galatasaraylıyım, Galatasaray’da futbolu bırakmak istiyorum’ diyerek reddetti.

– Geçen sene Rizespor maçında Muslera’nın ayağı kırılmıştı. Bu hafta oynayacağımız Rizespor maçı öncesi bu sözleşme törenini yapmayı uygun gördüm.

– Muslera benim sağ kolumdur. Pandemide takımla konuşmasını ve indirime yardımcı olmasını istedik. Muslera da ‘Başta ben indirim yapmalıyım” dedi.