SON DAKİKA HABERİ: Alkollü sürücüye ceza yağdı!

SON DAKİKA HABERİ: Alkollü sürücüye ceza yağdı!

Mart 11, 2021 0 Yazar: farukkscu

Alkollü sürücüye ceza yağdı!

Kocaeli’de, 3 kişinin öldüğü, 13 kişinin de yaralandığı zincirleme trafik kazasında alkollü sürücü Ömer Yağcı, ağırlaştırılmış müebbet ve 55 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kaza, 8 Temmuz 2018 yılında İzmit Kandıra Tekke Köyü mevki D-605 Karayolunda meydana geldi. İHA’nın haberine göre, alkollü bir şekilde direksiyon başına geçen Ömer Yağcı idaresindeki 34 FE 3074 plakalı otomobilin, hatalı sollama sonucu 4 araca çarpmasıyla zincirleme trafik kazası meydana geldi.

3 KİŞİ ÖLDÜ, 13 KİŞİ YARALANDI

Kazada yaralı olarak hastaneye kaldırılan 16 kişiden 3’ü ise hayatını kaybetti. Kazaya sebebiyet veren ve alkollü olduğu belirlenen sürücü Ömer Yağcı ise, tedavisinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. ‘Kasten ölüme ve yararlanmaya sebep olma’ suçundan yargılanan sanık Ömer Yağcı’nın, Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VE 55 YIL HAPİS

Taraf avukatlarının katıldığı duruşmada söz alan tutuklu sürücü Ömer Yağcı, pişman olduğunu dile getirdi. Mahkeme heyetinin söz vermesiyle savunmasını yapan sanık Yağcı, “Ben kimsenin ölmesini istemedim. Keşke kimse ölmeseydi” dedi. Savunmanın ardından mahkeme heyeti, 3 kişinin ölümüne 13 kişinin de yaralanmasına sebep olan Ömer Yağcı’nın, ağırlaştırılmış müebbet ve 55 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.