Sergen Yalçın’ın “Yerden kalkmıyorlar” kelamlarına Antalyaspor’dan fotoğraflı karşılık

Sergen Yalçın’ın “Yerden kalkmıyorlar” kelamlarına Antalyaspor’dan fotoğraflı karşılık

Şubat 4, 2021 0 Yazar: farukkscu

Antalyaspor, Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın‘ın maç sonrası yaptığı açıklamalara toplumsal medyadan yayınladığı fotoğrafla cevap verdi.

Beşiktaş teknik yöneticisi Sergen Yalçın maç sonunda, “Bu maçla ilgili pek fazla konuşacağım bir şey yok. Yarım duruma girmeyen bir gruba karşı gol yiyoruz. Daima yerden kalkmayan oyuncular… Futbol bu değil. Bu oyun bu türlü oynanmıyor, bu türlü oynanmamalı bence” demişti.

Antalyaspor ise müsabaka sonrası Hakan Özmert‘in yüzünü paylaşarak “Keyfimizden yerde yatıyoruz” sözlerini kullandı.

“VAR’I GERÇEK KULLANAMIYORUZ”

Antalyaspor’da Hakan Özmert, Beşiktaş ile 1-1 berabere kaldıkları maçtaki hakem kararlarına reaksiyon gösterdi.

Kartların yanlışlı verildiğini söyleyen Hakan Özmert, “Yüzüme bir dirsek aldım. Evvel ekibi kutluyorum. Düzgün kenetlendik, âlâ uğraş ediyoruz. Veysel Sarı’nın durumunu anlayamıyorum. İçeride izledim, nasıl kırmızı kart? Benim bir durumum var, o da kırmızı kart. “VAR” var lakin yanlışsız kullanamıyoruz. Yetkililere seslenmek istiyorum, kim bu kuralları düzenliyor? Trabzonspor maçında Ersan’a penaltı ve kart! Ne yapalım, çekilelim mi? Biz de çaba ediyoruz. Hakemler de insan ancak dışarıdan izleniyor, bu kadar kolay olmamalı. Lütfen bunlara dikkat edelim. Öbür bir şey söylemek istemiyorum” dedi.

ANTALYASPOR’DAN SERT BİLDİRİ

Antalyaspor, Beşiktaş maçı sonrası sert bir bildiri yayınladı. Yapılan açıklamada, “Süper Lig’de bu akşam puan gayretine çıktığımız Beşiktaş karşısında aldığımız beraberlik, kararlılığımızın, gayretimizin ve azmimizin karşılığını alamadığımız bir karşılaşma olarak hafızalardaki yerini alacaktır. Hafızalarımızdan silinmeyecek olan bir öbür isim ise müsabakanın hakemi Alper Ulusoy olacak. Karşılaşmanın 70’inci dakikasında Ulusoy’un verdiği karar, oyun kurallarına nazaran değil, formanın rengine nazaran verildiğini bir kere daha bizlere ispat etmiştir.”

“ENDİŞELERİMİZ ARTTI”

“Lehimize verilmesini beklediğimiz faulün aleyhimize verildiği yetmezmiş üzere, bir de oyuncumuzun kırmızı kartla oyundan atılmasının Türkçe’de karşılığını bulamıyoruz. Bir diğer konumda rakibimizin 10 kişi kalmasını beklerken ‘devam’ kararı, bu oyunun bu kurallarda daha ne kadar oynanabileceği ile ilgili kaygılarımızı artırmıştır.”

“TÜRKİYE’DE HİÇBİR MAÇ YÖNETMEMELİ”

“Türk futbol kamuoyu ve taraftarlarımız şunu bilmeli ki; hakkımızı arama konusunda asla geri adım atmayacağız. Hiç vakit kaybetmeden her ekibe eşit yakınlıkta olduğuna inandığımız Türkiye Futbol Federasyonu’na, oyuncumuz Veysel’in kartının iptali ile ilgili müracaatımızı yapacağız. Hakem Alper Ulusoy ile ilgili talebimiz ise, bırakın bizim maçımızı, bir daha Türkiye’de hiçbir maç yönetmemesidir. Haklı talebimizin sonuna kadar ardında duracağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır” sözlerine yer verildi.