Selcan Hatun kimdir, gerçek ismi ne? Didem Balçın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Didem Balçın dizileri ve filmleri!

Selcan Hatun kimdir, gerçek ismi ne? Didem Balçın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Didem Balçın dizileri ve filmleri!

Şubat 25, 2021 0 Yazar: farukkscu

ATV ekranlarında Çarşamba günleri yayınlanan Kuruluş Osman dizisi, konusu kadar oyuncu takımı ile de dikkat çekmektedir. Kuruluş Osman Selcan Hatun izleyicilerin her hafta ilgisini çekiyor! Pekala, Selcan Hatun kimdir, gerçek ismi ne? Kuruluş Osman Selcan Hatun’u canlandıran Didem Balçın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Didem Balçın dizileri ve filmleri!

KURULUŞ OSMAN SELCAN HATUN KİMDİR?

Kuruluş Osman dizisinde Selcan Hatun karakterine hayat veren Didem Balçın, Ankara Üniversitesi Lisan ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Kısmı Oyunculuk Anasanat Kolu’ndan mezun oldu. Mezun olduktan sonra İstanbul’a gelerek çeşitli dizilerde sinema ve reklam sinemalarında rol aldı. Birinci olarak Levent Kırca Tiyatrosu’nun “Ateşin Düştüğü Yer” oyununda vazife aldı. 2009 yılında Nergis Öztürk ile birlikte kendi tiyatrosunu kurdu. “Bunu Yapan İki Kişi” isimli güldürü oyunu ile Li·ons En İyi· Komedi· Bayan Oyuncu mükafatını ortağı ile birlikte paylaştı. Daha sonraki yıllarda birçok tiyatro oyununda vazife alan başarılı oyuncu, 2011 yılında ablası Hasret Kunduracı ile birlikte Doda Sanat Eğitim Danışmanlık Üretim Şirketini kurdu.

Ayrıyeten babası TRT Radyosu’nda çalışmaktadır ve annesi Işık Balçın ise 1975 yılında Japonya tarafından düzenlenen bir hoşluk müsabakasında Türkiye’yi temsil etmiştir.