Samsung, Yeni Uygulaması Samsung Kids’i Tanıttı

Samsung, Yeni Uygulaması Samsung Kids’i Tanıttı

Şubat 19, 2021 0 Yazar: farukkscu

Koronavirüsün sebep olduğu pandemi ile birlikte tüm dünyada olduğu üzere Türkiye’de de internet kullanımı bir oldukça arttı ve yapılan araştırmalara nazaran internet kullanıcılarının yaş ortalamaları da gitgide küçülmeye başladı.

Küçük çocukların internette biraz fazla vakit harcadığı şu devirde, onların hangi içeriklere ulaştığı ve kimlerle irtibata geçtiği konusunda biraz daha dikkatli olmalıyız. Teknoloji devlerinden Samsung, bu muhtaçlık doğrultusunda “İnterneti Tadında Kullan” sloganıyla yeni bir kampanya başlatarak, büsbütün ebeveyn denetiminde olan yeni uygulaması Samsung Kids’i tanıttı.

Samsung Kids, velilerin denetimi elden bırakmamasına imkan sağlıyor

İnterneti Tadında Kullan hareketi, daha evvel gençleri maksat almış ve internetin daha sağlıklı bir biçimde kullanılması için çeşitli çalışmalar başlatmıştı. Kampanya, 24 milyon internet kullanıcısına ulaşmış ve 2 Felis ve 1 Muvaffakiyet mükafatı almaya layık görülmüştü.

2021 yılında de tıpkı maksat doğrultusunda ilerlemek isteyen Samsung, bu sefer odağını anne baba ve küçük çocuklara doğrultmuş durumda. YouTube üzerinden son derece manalı bir görüntü paylaşan şirket, kampanyayla birlikte çocukların internet üzerindeki hareketlerini veliler tarafından denetim edilmesini sağlayan Samsung Kids isimli arayüz uygulamasını tanıttı.

Kullanıcılara fiyatsız sunulan bu uygulama, ebeveynlerin çocuklarının akıllı telefon ya da tabletlerini denetim edip internette inançlı bir biçimde gezindiklerinden emin olmalarını sağlıyor.