Samsung Galaxy Xcover 5’in Tasarımı Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Xcover 5’in Tasarımı Ortaya Çıktı

Şubat 27, 2021 0 Yazar: farukkscu

Dün, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yeni ultra sağlam akıllı telefonunun yakında piyasaya sürüleceğine işaret eden bir gelişmeyi sizlerle paylaşmıştık. Bluetooth SIG sertifikası alan akıllı telefon, rastgele bir özelliğiyle çıkmasa da ‘ultra güçlü telefon geliştiriliyor’ tezlerini doğrulamıştı.

Samsung Galaxy Xcover 5 ismiyle piyasaya sürülecek olan akıllı telefonun nasıl bir dizayna sahip olacağı da bilinmiyordu. Doğal telefonun kalın olmasını ve ekranda geniş kenarlıkların bulunmasını bekliyorduk. Bugün de Voice üzerinde yeni ultra güçlü telefonun tasarımı ortaya çıkarıldı.

Samsung Galaxy Xcover 5’in tasarımı ortaya çıktı:

Telefon dizaynlarını evvelden paylaşmasıyla popülerleşen Evan Blass tarafından Voice’da paylaşılan fotoğraf, Samsung Galaxy Xcover 5’in ön kısmını gösteriyor. Görselden gördüğümüz kadarıyla Samsung, yeni akıllı telefonunda ön kamerayı delikli ekran dizaynıyla değil, üst kenarlık içinde sunacak.

Ekran ve kamera dışında telefon hakkında öbür bir ayrıntı da aygıtın sol tarafında görülüyor. Telefonun sol kısmında yer alacak olan butonlar kırmızı renge sahip. Bu ayrıntı dışında Samsung Galaxy Xcover 5, öteki yanında güç düğmesi ve ses denetim düğmelerine yer veriyor.

Samsung, ultra sağlam telefonunna nasıl bir donanım koyacağını şimdi açıklamamış olsa da telefonun özellikleri hakkında şimdiden birçok kişi hemfikir durumda. Akıllı telefonun 5,3 inçlik 1.600 x 900 piksellik ekrana, Exynos 850 işlemciye, 4 GB RAM‘e, 3.000 mAh’lik bataryaya, 16 MP art ve 5 MP ön kameraya yer vermesi bekleniyor.