Sami Dede, 50 yıllık aracını satmaya kıyamayınca dama çıkardı

Sami Dede, 50 yıllık aracını satmaya kıyamayınca dama çıkardı

Şubat 8, 2021 0 Yazar: farukkscu

Tomarza ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde yaşayan Sami Helvacıoğlu, sıfır satın aldığı 1966 model cipi, yaklaşık 50 yıl boyunca kullandı. Arıcılık yaptığı içinde Türkiye’nin onlarca vilayetine bu cip ile giden Helvacıoğlu, artık araç kullanılmayacak duruma gelince meskenin kapısının önünde atıl durumda durmaya başladı.

“HURDACIYA VERELİM” DEDİLER

Sami Helvacıoğlu’nun çocukları “Baba artık bu araç burada boş boş duracağına bir hurdacıya verelim” demesine üzülen Helvacıoğlu, aracını konutunun damına çıkardı.

“İLK GÖZ AĞRIMDI, SATAMADIM”

Helvacıoğlu, “İlk göz ağrı aracımın satılmasını istemiyordum. Zira benim bu araç ile çok anılarım vardı. Ben aracın satılmasını istemeyince çocuklarımda vilayetle de satalım diye üstüne düşmeyip beni kırmadılar. Daha sonra evlatlarıma ‘Gelin benim bu birinci göz ağrı aracımı garajımızın damına çıkaralım’ demem üzerine evlatlarım çabucak vinç çağırarak aracı vinç yardımı ile konutumuzun yanında bulunan garajın damına çıkardılar. Bende artık yaşlandım. Fazla bir yere gidemiyorum. Ortada pencereyi açarak cipime bakarım eski günlere gidiyorum. Aracımın satılmadığı için çok mutluyum” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / MURAT GÜRBÜZLER