Rüyada diş çektirmek ne demek? Rüyada dişçiye gitmek ne anlama gelir? Rüya tabirleri

Rüyada diş çektirmek ne demek? Rüyada dişçiye gitmek ne anlama gelir? Rüya tabirleri

Ekim 16, 2021 0 Yazar: farukkscu

Vücudun en ihtiyaç duyduğu gerekliliklerden birinin uyku olduğunu hepimiz biliyoruz. Uykunun da gizemi çözülememiş ve en merak edilen yanı da rüyalar kuşkusuz… Rüyalar genellikle sabaha karşı belirginleşen REM uykusu sırasında görülüyor. Görülen rüyaların birçoğu unutulsa da bazı belirgin simgeler günler geçse de unutulmuyor. Tabii uyku sonrasında görülen rüyanın anlamı da merak ediliyor. Onlardan biri de rüyada diş çektirdiğini görmek…

RÜYADA DİŞ ÇEKTİRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada diş çektirmek ile ilgili farklı yorumlar olsa da rüya da diş çektirmek iki farklı şekilde yorumlanır. Yorumlardan ilki rüyayı gören kişinin bencil bir insan olduğuna, yakın bir zaman içerisinde kendisinden yardım isteneceğine ve rüya sahibinin bu isteği geri çevireceği şeklinde yorumlanmaktadır. Diş çektirmek bir takım rüya yorumcuları tarafından ise aile yaşantısında yapılacak değişikliklere delalet ettiği şeklinde yorumlanmaktadır.

RÜYADA ÇÜRÜK DİŞ ÇEKTİRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada çürük diş çektirmek ya da çürük dişten kurtulmak ise iki farklı anlama gelmektedir. Bunlardan ilki rüya sahibinin uzun zamandır olumlu sonuç beklediği, belki unuttuğu bir konunun nihayet olumlu sonuca ulaşacağı, bir diğeri ise rüya sahibinin yaşadığı sıkıntılardan kurtulacağı ya da sıkıntı yaratan kişilerin hayatından çıkacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

RÜYADA DİŞ HEKİMİNE GİTMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada diş hekimine gitmek rüya sahibinin sevdiği bir kişinin ya da akrabasının rahatsızlık yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Sevdiği kişi için fazladan çaba sarf etmesini gerektirecek durumların olacağı anlamına yorulmaktadır.

RÜYADA DİŞ ÇIKMASI NE ANLAMA GELİR?

Rüyada dişin çıktığını görmenin iki farklı anlamı bulunmaktadır. Bazı yorumcular dişin çıktığının rüyada görülmesinin rüya sahibinin arkasından konuşulacağı, dedikodusunun yapılacağı ya da kendisine yakın bir kişinin başkasına arkasından laf taşıyacağı şeklinde yorumlarken. Başka yorumcular, kişinin yeni mala ve mülke kavuşacağı şeklinde yorumlamışlardır. Ancak bunlardan bağımsız olarak diş genellikle insanı temsil ettiği uzun zamandır söylenmektedir. Diş çıktığını görmek doğacak bebek ya da aileye katılacak yeni bir bireye işaret şeklinde de yorumlanmaktadır.

RÜYADA DİŞLERİN DÖKÜLDÜĞÜNÜ GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada diş dökülmesi kötü anlam taşır birçok yorumcuya göre rüyada diş döküldüğünü görmek aile içerisinde yaşanacak bir veya birden fazla ölüm şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin yaşayacağı tehlikeye de delalet etmektedir.

RÜYADA DİŞ KIRILDIĞINI GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada diş kırılması görmek yaşanacak olumsuz bir durum olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin maddi ya da manevi açıdan kötü bir süreç yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Kalp kırıklığı ya da ortaya çıkabilecek borç gibi durumlar olabileceği şeklinde yorumlanmaktadır.

RÜYADA KENDİ DİŞLERİNİ ÇEKMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada kendi dişlerini çekmek daha önce yaşanılan problemlerden ders çıkarılacağına ve bu sıkıntılardan kurtulmaya yönelik adımların atılacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı yorumculara göre rüya sahibinin yakın zaman içerisinde uzun zamandır hayatında olan birisiyle artık görüşmeyeceğine ve hayatından çıkartacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

RÜYADA DİŞ AĞRISI YAŞAMAK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada diş ağrısı yaşamak iki şekilde yorumlanır. Bunlardan birisi rüya sahibinin maddi anlamda birisinden yardım almaya ihtiyacı olduğu ya da olacağı anlamına gelirken, diğer anlamı ise maddi anlamda ya da iş hayatında kötü durumlara düşebileceği, maddiyatın hayatında önem taşıyacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

RÜYADA KENDİ DİŞİNİ BAŞKASINA ÇEKTİRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüya sahibinin yakın zaman birileriyle karşı karşıya geleceğine ve gerginlik yaşayacağına delalet etmektedir. Rüyada kendi dişini çektirmek güzel bir şekilde yorumlanmamaktadır.

RÜYADA ÇÜRÜK DİŞ GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada çürük diş görmek rüya sahibinin yaşadığı olumsuzlukların farkına varması anlamı taşımaktadır. Arkasından konuşan birisi varsa bunun kim olduğunu anlayacak, kendisine yapılacak oyun ya da hayatını kötü olarak etkileyecek olan durumun önceden farkına varılacağı şeklinde yorumlanmaktadır.