Rıdvan Dilmen’den Fenerbahçe’ye övgü: Üstün değildi lakin akıllı bir oyun planı ile kazandı

Rıdvan Dilmen’den Fenerbahçe’ye övgü: Üstün değildi lakin akıllı bir oyun planı ile kazandı

Mart 1, 2021 0 Yazar: farukkscu

Rıdvan Dilmen, NTV ekranlarında Fenerbahçe‘nin Trabzonspor’u deplasmanda 1-0 yendiği maçı kıymetlendirdi.

Rıdvan Dilmen’in maçla ilgili yorumları şöyle:

TRABZONSPOR DÖNEM BAŞI KÖTÜYDÜ”

Ligin bitmesine ziyadesiyle var ancak toplulukları düşündüğümüzde, tamam mı devam mı maçıydı. Trabzonspor dönem başı berbattı, 3 büyüklerin 3’üne de meskeninde yenildi. Beşiktaş’a, Galatasaray’a, Fenerbahçe’ye yenildi. 9 puan yapar bu. 3 ekibi 1-0 yenmiş olsa, başkan olma bahtı yüksekti.

“ALTAY’IN KURTARDIĞI KONUM YOK”

Fenerbahçe maçı bence geçen hafta kazanmış. Kazanmaya yakın Fenerbahçe, yüzde 30 beraberlik, yüzde 20 Trabzonspor’du. Altay’ın kurtardığı durum yok, Fenerbahçe ismine 6 net durum söylerim.

“MÜTHİŞ ELEŞTİRDİK”

Eleştirsek bile Ali Koç’u, oyuncuları, teknik yöneticisi ve Emre Belözoğlu’nu kutlamak lazım. Kaybetse bu kadro çıkar mı derdik. Dayanılmaz eleştirdik, büyük baskı oldu. Bu baskı sonunda bu kadar sakin kalabilmek kolay değil.

“FENERBAHÇE’NİN EN ÂLÂ TRANSFERLERİNDEN BİRİ”

Pelkas, Fenerbahçe’nin en uygun transferlerinden biri. Uzatma dakikaları 4-2 biterdi, karşılıklı durumlar vardı.

“KULÜBÜN DAVRANIŞ FORMUNU BEĞENDİM”

Ne yöneticilerden, ne Emre Belözoğlu’ndan bir açıklama gelmezken, devam mı, tamam mı beklentileri ortasında giderken kolay değildir. Erol hocayı yolladınız diyelim, B planı var mı? Kazanırsan moralleneceksin, burada kulübün davranış halini ben beğendim.

“BEKLEDİĞİMİN ÜSTÜNDE BİR PERFORMANS GÖSTERDİLER”

Teknik yönetici düzgündür, berbattır. Oyuncuların Antalya maçında sıfır tepki verdiğini, bıraktığını gördük. Muhtemelen basın toplantısı yapacaklardı, Göztepe maçında reaksiyonsuzluk oldu. Beklediğimin üstünde bir performans gösterdiler. Harika değildi lakin akıllı bir oyun planı ile kazandı.

“MOHAMED MOSTAFA ÜZERE OYNUYOR”

Osayi çabuk, gitgide hızlanıyor, hızlı fakat bir sorunu var. Daima kucak kucağa. Çabuk oyuncu kucakta fazla kalmaz. Top rakipteyken konum almaya başlaması lazım. Mohamed Mostafa üzere oynuyor, döndüğü vakit ise hızlı gidiyor. Kendi özelliklerini uygun kullanmıyor. Beşiktaş’taki N’Koudou üzere.

“SAYGI DUYULACAK BİR OYUNCU”

Gökhan beni çok şaşırttı. Bu kadar ortadan sonra bu türlü. Hürmet duyulacak bir oyuncu, vallahi kolay değil. Aylardır oynamayacaksın, karşısında Nwakaeme olacak, fizik olarak ayakta kalmaya çalışacaksın, beni olumlu istikamette şaşırttı.

“ÇOK ELEŞTİRİLDİĞİ MAÇLARDA BİLE BEĞENDİM”

Fenerbahçe’de birinci 5 oyuncu içindekiler Gustavo, İrfan Can, Sosa üzere oyuncular. Grubun iskeletinde değerli oyuncuların yok ancak bir Sosa izledik. Çok eleştirildiği maçlarda bile beğendim lakin bugün sakinliği ile vardı.

“BÖYLE YAPSINLAR”

Fenerbahçe çok kritik bir virajı, çok tartışılacağı bir maçı aldı. Ne yaptılarsa, nasıl davrandılarsa bu hafta. Bu türlü yapsınlar.