RedmiBook Pro Notebook Görücüye Çıkıyor

RedmiBook Pro Notebook Görücüye Çıkıyor

Şubat 21, 2021 0 Yazar: farukkscu

RedmiBook Pro notebooklar için daha evvel gösterilen görseller dışında birinci kere geniş çaplı bir sunum ve tanıtım yapılacak. Xiaomi’nin Ar-Ge konusunda önemli bir çalışma yürüttüğü RedmiBook Pro’nun bilinen özelliklerine bakıldığında Apple Macbook alternatifi bir iş bilgisayarı olacağı düşünülüyor.

Dünyada 200 milyondan fazla satan Redmi Note serisi telefonlar ile entegre çalışması beklenen ve yeni bir Apple’a dişli bir rakip olacağı düşünülen Xiaomi Redmi serisi teknoloji severler için heyecan uyandırıyor.

Xiaomi büyüme konusunda hudutları zorluyor

Dünyada en çok satan ve en güçlü telefonlar listesine giren Xiaomi, Çin pazarında Huawei’nin yerini aldı. Redmi Note serisi Apple’a karşı yeterli bir yol kat etti ve bilhassa teknoloji severler için yeni bir alternatif oluşturmuş durumda.

Mi 10 Pro, 2020 yılında DXO Audio testlerinde en uygun telefon olmasıyla birlikte DxOMark kamera sıralamasında 48 gün boyunca en yeterli telefon oldu. Böylece aslında RedmiBook Pro konusunda beklentileri de arttırdı. Xiaomi üzere bir firmanın duyuracağı her teknolojik eser, birinci kullanıcı da heyecan yaratır hale geldi.

RedmiBook Pro Bilinen Özellikleri

  • İşlemci: 11.Nesil Intel Core Serisi
  • Ekran Kartı: Nvidia Geforce MX450
  • Kasa: Alüminyum
  • Klavye: RGB Aydınlatmalı
  • Çerçeve: Ince çerçeve
  • USB: Type-C
  • Konnektör: HMDI

Redmibook Pro için daha çok iş bilgisayarı tanımlaması yapmak yerinde olacaktır. Kasa yapısı itibariyle Apple Macbook Pro izlenimi veriyor ve kullanım alanlarının da tıpkı olacağı düşünülüyor. Lansman sonrasında özellikleri tam olarak muhakkak olacak RedmiBook Pro’yu oyun alanında kullanmak şuan için sıkıntı görünüyor.

Sizler RedmiBook Pro tercih eder misiniz? Yorumlarda lütfen belirtin.