OnePlus 9’un da OnePlus 8T Üzere Düz Ekranlı Olacağı Argümanı

OnePlus 9’un da OnePlus 8T Üzere Düz Ekranlı Olacağı Argümanı

Şubat 7, 2021 0 Yazar: farukkscu

Bir akıllı telefon markasının ne kadar başarılı olduğunu anlamak için, bir sonraki modeline dair söylentilerin sıklığına bakabiliriz. OnePlus da yakın vakitte yakaladığı ivmeyle sık sık söylentilere ve sızıntılara husus olmaya başladı.

OnePlus 9 için peş peşe gelen tezlere bir yenisi daha eklendi. Bu teze nazaran yeni telefonda selefi üzere kıvrımlı bir ekran bulunmayacak, onun yerine OnePlus 8T’de görmüş olduğumuz düz ekran tercih edilecek. Ekranda bir de ön kamera için delik bulunacak.

OnePlus düz ekrana geçiyor

PocketNow’ın bildirdiğine nazaran, OnePlus 9 modelinde OnePlus 8T ile birebir ekranı göreceğiz. 2020 yılının amiral gemisi olan telefonun ekranı 6,55 inç düz ekran olarak seçilmişti. Ekranın sol üst köşesinde ise selfie kamerasının yer aldığı bir delik bulunuyordu. Yani yeni modelde OnePlus 8’in kıvrımlı ekranı bulunmayacak.

Daha evvel pek çok kullanıcının kıvrımlı ekranlardan şikayetçi olduğu biliniyordu. Yalnızca OnePlus’a mahsus olmayan bu durum nedeniyle Samsung üzere üreticiler de birbiri arkasına modellerinde kıvrımlı ekranları kullanmaktan vazgeçiyordu. OnePlus da OnePlus 9 ile bu trendi devam ettirecek.

Bu düz ekran tezi, daha evvel gördüğümüz ve OnePlus 9’a ilişkin olduğu argüman edilen tasarım imajları ile hayli uyumlu. O görsellerde de telefonda düz bir ekran bulunuyordu. OnePlus 9 Pro’ya ilişkin olduğu öne sürülen görsellerde ise kavisli ekran göze çarpıyordu.

OnePlus 9 AMOLED ekranla gelebilir

OnePlus 9’un ekranı, 120 Hz yenilenme suratına sahip AMOLED olabilir. Telefonun içinde ise bu yıl amiral gemilerinde sıkça görmemiz beklenen Snapdragon 888 işlemci, 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar da depolama alanı yer alacağı iddia ediliyor.

Daha evvelki görsellerde, telefonun art kısmında 3 kamera bulunduğu öne sürülmüştü. Öte yandan aygıtın sahip olacağı batarya kapasitesi ve muhtemel süratli şarj özelliği hakkında şimdi bir bilgi yok. Tekrar de telefonun kablosuz şarj ve aksine kablosuz şarj takviyesi olacağı belirtiliyor.