Ocak 2021’de En Çok İndirilen Taşınabilir Oyunlar Açıklandı

Ocak 2021’de En Çok İndirilen Taşınabilir Oyunlar Açıklandı

Şubat 20, 2021 0 Yazar: farukkscu

Her ay nizamlı olarak elde ettiği dataları paylaşarak taşınabilir dünyaya bir ışık tutan Sensor Tower, 2 hafta evvel yayınladığı en çok indirilen uygulamalar listesinin akabinde bugün 2021 yılının dorukta yer alan taşınabilir oyunlarını açıkladı. Ocak 2021 periyodunun en çok indirilen oyunları, toplamda en çok indirilen, App Store’da en çok indirilen ve Google Play’de en çok indirilenler olarak listelendi.

İki platformdan alınan datalara nazaran Ocak 2021 devrini dorukta kapatan isim, Join Clash 3D oyunu oldu. Supersonic Studios’un geliştirdiği taşınabilir oyun, ocak ayı boyunca 27 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Geçtiğimiz ay tepede yer alan oyun Among Us’sa Join Clash 3D’yle yer değiştirmiş oldu. Among Us, listenin ikinci sırasında yer aldı.

En çok indirilen oyunlar – Ocak 2021

 1. Join Clash 3D
 2. Among Us
 3. DOP 2
 4. Sushi Roll 3D
 5. Project Makeover
 6. Roof Rails
 7. Phone Case DIY
 8. Oh God
 9. Hit Master 3D
 10. Stacky Dash

Doruğun birinci iki sırasında yaşanan yer değişikliği, listenin genelinde görülmemiş durumda. Ayrıyeten geçtiğimiz aya nazaran bu ay listeye daha fazla yeni oyun girdi. Yeni oyunlar ortasında en tanınan olanıysa DOP 2 oldu. DOP 2, Sushi Roll 3D’yi bir sıra geriye atarak üçüncü sıraya yerleşti.

En çok indirilen Android oyunları – Ocak 2021

 1. Join Clash 3D
 2. DOP 2
 3. Phone Case DIY
 4. Sushi Roll 3D
 5. Among Us
 6. Hit Master 3D
 7. Roof Rails
 8. Oh God
 9. Candy Crush Saga
 10. Red Imposter

Android oyuncuları bu ay da yeni oyunları denemeye devam etti. Listeye 5 yeni oyun eklenirken tepede yer alan isim Join Clash 3D oldu. Among Us’sa popülerliğini bir nebze kaybederek 5. sıraya düştü. Listenin 10. sırasındaysa Among Us’ın üç boyutlu çakması Red Imposter yer aldı.

En çok indirilen iOS oyunları – Ocak 2021

 1. Project Makeover
 2. Among Us
 3. Call of Duty: Mobile
 4. PUBG Mobile
 5. Roof Rails
 6. Homescapes
 7. Roblox
 8. Oh God
 9. Shortcut Run
 10. Subway Surfers

App Store’daki manzaraysa geçtiğimiz aya nazaran muvaffakiyet kazanan uygulamaları gösterdi. Listedeki tek yeni oyun Oh God olurken Among Us, geçtiğimiz ayki performansını korudu. Project Makeover ise listenin birinci sırasına tırmandı. Call of Duty: Mobile, kendisine üçüncü sırada yer buldu.