Nihat Kahveci nereli, kaç yaşında? Nihat Kahveci hangi kadrolarda oynadı? Nihat Kahveci futbolu ne vakit bıraktı?

Nihat Kahveci nereli, kaç yaşında? Nihat Kahveci hangi kadrolarda oynadı? Nihat Kahveci futbolu ne vakit bıraktı?

Şubat 6, 2021 0 Yazar: farukkscu

Türk futbolunun kıymetli isimlerinden biri olan Nihat Kahveci, Beşiktaş ile bir arada Avrupa futbolunda da değerli muvaffakiyetler göstermiş oyuncular ortasında yer alıyor. Tıpkı vakitte Ulusal Grup’ta da güçlü bir yere sahip olan Nihat Kahveci, mesleği başarılarla dolu kıymetli futbolculardan biridir. Bilhassa Avrupa Kupası ile birlikte Dünya Kupası’nda ulusal grup ile tarihe geçecek muvaffakiyetler elde etmiş olan Nihat Kahveci, kanat oyuncusu olarak en yetenekli futbolculardan biridir.

Nihat Kahveci nereli?

Nihat Kahveci 23 Kasım 1979 İstanbul doğumludur. Gençlik devri de İstanbul’da geçen Nihat Kahveci futbolculuk mesleğine başladığı andan itibaren gözleri üzerine çekmeyi başardı. İstanbul gruplarında oynayarak Beşiktaş’a kadar gelen deneyimli oyuncu, hudutlarını genişletti ve İspanya’da da oynayarak çok kıymetli muvaffakiyetler elde etti. O sebepten ötürü makul aralıklarla pek çok kişinin merak ettiği ve internetten araştırdığı isimlerden biridir.

Nihat Kahveci kaç yaşında?

Hem kanat hem de forvet olarak oynama marifetine sahip olan Nihat Kahveci 41 yaşındadır. Beşiktaş’ta Yıldızı parlayan ve dünya futbolunda da değerli bir yere sahip hale gelen deneyimli oyuncu, 23 Kasım 1979 yılında doğdu. Şu an hala futbol ile ilgili farklı kategorilerde misyonlar üstlenen Nihat Kahveci, kıymetli bir mesleğe sahip en güçlü futbol isimleri ortasında yer alıyor.

Nihat Kahveci hangi gruplarda oynadı?

Birinci olarak Arabanspor kulübünde futbola başlayan Nihat Kahveci, daha sonra Beşiktaş’ın alt yapısına geçiş yaptı. O periyodu gençleştirme siyaseti ile bir arada Beşiktaş alt yapıdan yetenekli isimleri seçiyordu. Beşiktaş’ın teknik yöneticisi olan Benjamin Toshack Nihat kahveciye keşfetti ve A grubu aldı. 9 Kasım 1997 tarihinde Bursaspor maçı ile birinci kere A grup eşliğinde maça çıktı ve profesyonel mesleğine başladı. Toplamda 6 dönem Beşiktaş’ta oynaması ile birlikte 144 lig maçına çıktı ve 64 gol attı.

2002 yılında İspanyol kadrosu olan Real Sociedad’a transfer olması ile birlikte Avrupa futboluna adım attı. Beşiktaş’a da değerli bir bonservis kazandıran deneyimli oyuncu, birinci dönem ile İspanya’da harika bir performans gösterdi. Bu sayede 2004 yılında İspanya’da en uygun futbolcu seçilerek olağanüstü bir mesleğe imza attı. Lakin ne yazık ki 2004-2005 yılında uzun müddetli sakatlık geçirmesi ile performansı düştü.

O periyoda kadar 3 dönem İspanya’da Ronaldo ile bir arada en çok gol atma muvaffakiyetini göstermiş oyuncular ortasına girdi. 4,5 yıl ortadan sonra tekrar İspanya’da Villareal kadrosuna transfer oldu. Sakatlığın akabinde harika bir geri dönüş yaparak özellikte Euro 2008’de ulusal ekip ile unutulmaz bir periyot geçirdi. Bilhassa Çek Cumhuriyeti’ne attığı gol turnuvanın en yeterli golü seçilmişti.

İspanya’dan sonra futbol mesleğine son veren Nihat Kahveci şu an rastgele bir kadroda oynamıyor. 41 yaşındaki deneyimli oyuncu futbolda öbür alanlarda vazifesini sürdürmeye devam etmektedir. Oynadığı mühlet boyunca farklı ekiplerde değişik maaşlar alan Nihat Kahveci, tıpkı vakitte İspanyolca biliyor. Hem Türk futboluna hem de Avrupa futbolu ile bir arada ulusal kadroya kazandırdıkları sayesinde, futbol dünyasının Unutulmaz isimleri ortasına girdi.

Nihat Kahveci Ulusal Ekip mesleği

Profesyonel futbolculuk yaptığı periyot içerisinde A Ulusal Gruba en çok katkı sağlayan oyunculardan biri olarak Nihat Kahveci öne çıkıyor. Bilhassa 2008 Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye ekibi kıymetli yerlere gelirken Buradaki en büyük muvaffakiyet gösteren oyuncular ortasındaydı. Toplamda 69 ulusal maça çıkması ile bir arada 19 gol kaydetti. Birebir vakitte U18 ve U21 ulusal kadrolarında da vazife yapan oyunculardan biridir.