Mustafa Cengiz’den Ali Koç’a çok sert reaksiyon: 17 kulübün bize karşı hazırladığı bildiriyi sen yazdırdın

Mustafa Cengiz’den Ali Koç’a çok sert reaksiyon: 17 kulübün bize karşı hazırladığı bildiriyi sen yazdırdın

Şubat 13, 2021 0 Yazar: farukkscu

Galatasaray Lideri Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Lideri Ali Koç, sportif yönetici Emre Belözoğlu hakkında açıklamalarda bulundu. Ayrıyeten derbide yaşananlar, hakem kararları ve daha birçok mevzu hakkında konuştu.

İşte Mustafa Cengiz’in açıklamaları;

Bu ülkede mütevazi görünme, gerçek sanırlar! Siz ne kadar saygılı, efendi ve hukuk içerisinde kalmaya çalışırsanız, geri kalmış bir kadro beşerler ve kesitler, sizi zayıf ve temsilden uzak görür! Size akıl vermeye başlarlar! Akıl, akıldan üstündür, 10 yaşındaki çocuktan bile akıl alabilirim ancak siz devamlı olarak, hukuk içinde kalmak isterken, sizi küçük görürler! Hırsızlık yapmazsanız, tahminen evdekiler de sizi küçük görecek fakat gerçek yoldan ayrılmayın! Bize bunu öğrettiler. Fenerbahçe’ye, Beşiktaş’a sesleniyorum, gerçek yoldan ayrılmayın. Biz bu yoldan ayrılırsak, diğer problemler çıkar.

“BİZ ARTIK BIKTIK YA”

TFF hakikat yola girmeli. Bizim yolumuza değil, hakikat yola girmeli. Galatasaray olarak gerçek işler yapıyoruz. Yapılamayacak taleplerde bulunmadık, kendimiz için taleplerde bulunmadık. Maç saati 16:00’ya alınmış, Kasımpaşa yazılı başvurmamızı istedi, yayıncı kuruluşa da başvurduk. Gelir kaybı olmasına karşın yayıncı kuruluş kabul etti, yayıncı kuruluşa teşekkür ettim. Beşiktaş’ın da bu talebi olursa, kabul edebileceklerini söylediler. Bu oyun mertçe oynansın. Biz bıktık ya!

“ÖYLE BİR HAVA VAR Kİ GÜYA YENİLDİK”

Fenerbahçe maçı ne oldu? Beyin ameliyatı geçirdim de bilmiyorum. Bizim taraftarda o denli bir hava var ki güya yenildik, dayak yedik? Arkadaşlara da dedim fakat: Pusudan atışlar başlar.

“VERİLSEYDİ GOLÜNÜZ, BİZİM DE PENALTIMIZ VERİLMEDİ”

Alanya maçında yenildik, 5 dakika daha olsa ne olurdu? Penaltı verilse ne olurdu? Biz bunları öne almadık. Lakin görüyoruz ki rakibimiz yenilgiyi örttü, ‘Vay bizim golümüz verilmedi.’ Yahu verilseydi golünüz, bizim de iki penaltımız verilmedi. Hakemlerden en çok ziyanı biz gördük.

“EY ALİ KOÇ, BUNU SEN YAZDIRDIN”

17 kulüp hakemler için bize birlik oldunuz. Bildiri yayınladınız, “Hakemler de insandır, yanılgı yapabilir” dediniz. Ey Ali Koç, bunu sen yazdırdın. Birtakım hakemler bize tertipli kusur yapıyor. Ne Ulusoylar, ne işi bitirmeye çalışanlar gördük. Allah yollarını açık etsin.

“MARCAO’YA TROLL RAKİP HESAPLAR SALDIRIYOR”

Marcao’ya yapılan hakaretler, eşine hakaretler… Kimi troll hesaplar, rakip hesaplar. Bizim aleyhimize yapılan hesaplar da troll hesaplardan. Bizim taraftarımız olmayan fakat bizim taraftarımız üzere gözüken hesaplar var. Bunları biliyoruz, bununla ilgilenen önemli gruplar var, fiyatı ödenen… Dün de deklare etmişler, Allah şaşırtıyor demek. Ben istifa ederim ancak yasalar müsaade vermiyor. 52 bin sefer söyledim, bıktım! ‘Bize serum anlatma’ diyor, ne serumu ya? Bunları yapmayın artık. Biz bu taraftar için varız.

“KİMSEDEN KORKMAM, ALLAH’TAN BAŞKA”

Rakip ekip liderinin meclis yönetim memuru üzere dolaşması hoşuma gitmedi. Emniyet üzere dolaşıyor. Alkıştan rahatsız olmuşlar. Allah Allah… Sen geldin, bizim konutumuzda şakır şakır alkışladın ve bir de benim alkışlamamı istedin. Allah Allah, bu nasıl mantalite? Bu baş yapısıyla hiçbir yere ulaşamazsın. Bu türlü kalitesizlik olmaz. Kimseden korkmam, Allah’tan öbür.Ciddi söylüyorum, biz Fenerbahçe’ye yenildik diye düşündüm. Yapmayın arkadaşlar, yazımızı kışa çevirmeyin.

“EMRE BELÖZOĞLU MUHATABIM DEĞİL”

“İrfan Can konusunda kimseyi suçlamadım. Biz yalnızca transferle ilgili sorular sorduk. Hiçbir vakit hakaret etmedim, suçlamadım. Ben yalnızca sordum. Ben Yalnızca sorular sordum, TFF’ye sordum, rakibe sordum. Bana 10 milyon € dediniz, artık 7 milyon euro diyorlar. O vakit ortada uçurum yok neden benimle pazarlık etmedin? Emre Belözoğlu muhatabım değil. Galatasaray’a hizmet etmiş birisi. O ne dedi, bu ne dedi diye bakamam. Abdurrahim Beyefendi, kendi hisleri içinde bir şeyler söylemiş olabilir. Demek onun da bildikleri var.”

“MERT OLUN, APTAL DEĞİLİZ”

Bu derbi öncesi istihbarat aldık. Konuştuklarımız, bildiklerimizin yüzde 5’i. Hengame çıksın istemiyoruz. Taraftarımız fizik reaksiyon versin istemiyoruz. ‘Bunlar kim?’ dedik, bizi durduruyorsunuz. Bence TFF’den bir yetkili, rakip kulübe kelamlı olarak 150 kişi sıhhat çalışanı alabilirsiniz’ dedi. Duymadım, bilmiyorum. TFF ile yazışmam var, olaydan çıkardığım özet bu. Denetim edemediler, 150 kişi oldu 3 bin kişi. Yalnızca 1907 değil, öbür tüm localarda insan vardı. Çocukça savunma yapmasınlar, mertçe desinler ki ‘Şifre 1907’ydi. 1907 diyen herkes girdi.’ Ben mertlikten yanayım, biz aptal değiliz.

“TFF’DEN SEVK OLSA MAHPUS CEZASI ALIRLARDI”

TFF sevki seyirciden yapmadı! Yoksa mahpus cezası alırlardı ve yöneticilikleri bitecekti. 2,500 kişinin cezası 72 bin TL! Ben öderim cebimden o zaman! Neden yapmıyorum? O PFDK aptal mı? Saha olaylarından sevk etmiyorlar. İkinci Liderime saldırıldı. Ya bir şey olsaydı, bunun bedelini kim ödeyecekti? Ondan sevk etmedi!

“HİÇ KÜFÜR ETMEYEN VAR MI ARANIZDA?”

PFDK önüne gelen belge için karar veriyor. Tahkim de PFDK’dan önüne gelen için karar veriyor. Arda Turan bu imgeleri kendi hesabından mı yayınladı? Arda Turan nasıl sevk edildi? Daha evvel Beşiktaş olayı var, ceza veremediler? Kim bunu sevk ediyor? Çok acı arkadaşlar. Arda’nın olayı yanlış ya da yanlışsız lakin sevk edilmemeliydi. Bunu tasvip etmiyorum, Arda da etmez. Hiç küfür etmeyen insan var mı aranızda? Küfür etmeyen varsa, Arda’yı yargılasın! TFF’ye ve Hukuk Konseyi’ne söylüyorum. Yaptığınız ayıp, bu türlü TFF yönetilmez. Verin bana cezayı. 72 Bin TL ceza verdiniz. Başakşehir maçında açıklama yaptık diye 50 bin bana, 100 bin kulübüme verdiler.

“TATLI’YI İSTEDİM, DESTEKLEDİM”

Serdar Tatlı’nın MHK Lideri olmasını istedim, destekledim. Ben yapmadım, hayatımda da yan yana gelmedim. Bir kez seminere katıldım, katılan tek lider oldum ve utandım. Herkes gelecek sanım, acemilik yaptım. Orada tanıştım ve tokalaştım. Zekeriya Beyefendi de düzgün bir insandı. Lakin iş o denli bir hale geldi ki, inancım kalmadı.

“BİR HAKEM VAR, ONU BEKLİYORUM”

Hakemleri baskı altına almak için konuşmuyorum. İsim verirsem tekrar öteki kulüpler birleşir. Benim taraftarım biliyor o hakemleri. Hele bir hakem var, onu bekliyorum. Kaleci topu eline alınca saydım, 6, 16, 36… Birebir hakem bakalım bizim maça gelince ne yapacak? 6’dan sonra 7 var mı göreceğiz.