Musk, Twitter’da ‘Geleceğin Para Birimi’ Anketi Başlattı

Musk, Twitter’da ‘Geleceğin Para Birimi’ Anketi Başlattı

Şubat 7, 2021 0 Yazar: farukkscu

Elon Musk her vakit olduğu üzere Twitter’da yeniden hayli faal bir devirden geçiyor. Geçtiğimiz haftalarda Gamestop hisselerinn fırlaması olayında da Twitter’da faal rol oynayan Musk, son günlerde de kafayı Dogecoin‘e takmış durumda.

Art geriye yaptığı paylaşımlarla Dogecoin’in pahasında ani artışlar yaşanmasına sebep olan Musk tıpkı vakitte Dogecoin’i ‘halkın kripto parası’ üzere eğlenceli tariflerle da gündemde tutmaya devam ediyor. Musk’ın Dogecoin için attığı son adım ise ‘geleceğin para ünitesi‘ anketi yapmak oldu.

Ankette seçenekler kısıtlı, dolar ve euro üzere para ünitelerine ankette yer yok:

Anket tweet’ini göremiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Elon Musk bugün Twitter’da paylaştığı bir anketle takıpçilerine geleceğin para ünitesinin ne olacağını sordu. Kullanıcıların ise geleceğin para ünitesi olacağına karar vermek üzere iki seçeneği var; Dogecoin ve öbür tüm kripto paralar. Anketi şu an için büyük bir farkla Dogecoin önde götürüyor.

Olağan ki Musk’ın bu anketi sonrası onu piyasalarla ve insanların mukadderatıyla oynamakla suçlayanlardan, teşekkür edenlere kadar kalabalık bir küme reaksiyonlarını vermekte gecikmemiş. Lakin gelen tüm karşılıklar ortasında gözlerden kaçmayan ayrıntı, Dogecoin destekçilerinin de daima artmaya başlamış olması.

Musk’ın Dogecoin ile kaygısı ne, neden bu cins paylaşımlar yapıyor, hakkında pek çok kestirim ve argüman natürel ki var. Lakin sonuç itibariyle bu argümanların ve yorumların hiçbiri umrunda değil üzere görünüyor zira Musk daha çok ‘aklına iyisi yapıyor’ üzere duruyor.

Elon Musk’ın anketine Twitter’da gelen birtakım reaksiyonlar:

‘Sarhoşken insanları kıymetsiz para ünitelerine yönlendirmeyi bırak. Beşerler ‘Mr. Moneybags’ komik bulduğu için çok para kaybedecek. Üstelik bu tüm pazar için de kötü’

‘Dogecoin geleceğin para ünitesi ve hepimiz bunu biliyoruz’