Mesut Özil 36 dakikadaki istatistikleriyle 63 dakika oynayan Mert Hakan’ı geride bıraktı

Mesut Özil 36 dakikadaki istatistikleriyle 63 dakika oynayan Mert Hakan’ı geride bıraktı

Şubat 8, 2021 0 Yazar: farukkscu

Fenerbahçe’nin yeni transferi Mesut Özil, grubunun Galatasaray‘a Kadıköy‘de 1-0 yenildiği maçta hem birinci kere iç alanda maça çıkma hem de birinci sefer derbi heyecanı yaşadı.

Maçın 63. dakikasında Mert Hakan Yandaş yerine oyuna dahil olan Mesut Özil, istatistikleriyle de dikkat çekti. Yıldız futbolcu, 9 dakikalık uzatmalar dahil 36 dakika alanda kalırken bu kısa müddette yerine girdiği Mert Hakan Yandaş’ın 63 dakikada yaptığı istatistikleri geride bıraktı.

MERT HAKAN’IN PERFORMANSI

Mert Hakan Yandaş, 63 dakika boyunca 29 kere topla buluşurken hiç şut çekmedi, yüzde 92.9 isabet oranıyla 14 pas verdi, 2 orta denemesi yaptı ve girdiği 11 ikili çabanın yalnızca 3’ünü kazandı.

MESUT ÖZİL’İN PERFORMANSI

Mert Hakan’ın yerine oyuna dahil olan Mesut Özil ise uzatmalar dahil 36 dakika içinde 1 şut attı, yüzde 95.2 isabet oranıyla 21 pas verdi, 5 orta yaptı ve 5 ikili uğraştan 2’sinde üstünlük kurdu.

Galatasaray kalesine 1 isabetli şut gönderen Mesut, ceza alanı dışından kullandığı hür vuruşta kaleci Muslera’yı geçemedi. Çabada Galatasaray kalesine 5 orta gönderen Mesut, 1 isabet sağlarken birinci asistine de çok yaklaştı.

75. dakikada kullanılan hür vuruşta topun başına geçen Özil’in ortasında Ozan Tufan baş vuruşuyla golü bulsa da bu gol ofsayt gerekçesiyle geçerlilik kazanmadı.

(Sporx)