Mehmet Özcan nereli, kaç yaşında? Mehmet Özcan hangi kadrolarda oynadı? Hangi kadroda oynuyor ve maaşı ne kadar?

Mehmet Özcan nereli, kaç yaşında? Mehmet Özcan hangi kadrolarda oynadı? Hangi kadroda oynuyor ve maaşı ne kadar?

Şubat 5, 2021 0 Yazar: farukkscu

Mehmet Özcan, TFF 1. Lig gruplardan Eskişehirspor’da forma giymektedir. Profesyonel futbol mesleğine tekrar bu kadroda başlamıştır.

Mehmet Özcan kimdir? Mehmet Özcan tahlili

Genç futbolcu, ön libero olarak alanda uzunluk göstermektedir. Yorumcular tarafından bu futbolcunun alanda epey uygun bir oyun çıkarttığı belirtiliyor. Eskişehirspor’da 3.000 dakikadan fazla müddet top oynadı. Çıktığı maçlarda yaptığı asistler ile biliniyor.

Genç futbolcu hakkındaki ayrıntılar şu formdadır:

Yaşı: 22

Uzunluğu: 1.75

Hangi mevkide oynuyor? Ön Libero

Hangi yan mevkide oynuyor? Merkez Orta Saha

Hangi ayağını kullanmakta? Sağ Ayak

Yeni piyasa kıymeti ne kadar? Yaklaşık 250 bin Euro

Yeni olarak hangi grupta oynuyor? Eskişehirspor

Vatandaşlığı nerede? Türkiye

Hangi gruplarda oynadı? Adana Gençlerbirliği (alt yapı), Eskişehir U19, Eskişehir U21, Eskişehirspor

Mehmet Özcan nereli?

Mehmet Özcan, aslen Adanalıdır. Adana’nın Kozan ilçesinde dünyaya gelen futbolcu, birinci futbol maçlarını da burada yaptı. Memleketinde futbol eğitimi alan Özcan, daha sonra 2016’da Eskişehirspor tarafından keşfedildi.

Mehmet Özcan kaç yaşında?

Mehmet Özcan, 2020 itibariyle 22 yaşındadır. Epey genç olan bu oyuncunun tam doğum tarihi ise 10 Ağustos 1998.

Genç olmasına karşın futbolseverlerin ilgisini üstüne çekmeyi de başarıyor. Mehmet Özcan, 2016 yılında Eskişehirspor alt yapısına girdiğinden beri en beğenilen oyunculardan birisi. Genç futbolcu, 22 yaşında da Eskişehirspor’da oynamaya devam edecek üzere görünüyor.

Mehmet Özcan hangi gruplarda oynadı?

Futbol topluluğunun genç yeteneklerinden Mehmet Özcan, mesleğine Adana Gençlerbirliği’nde başladı. Burada alt yapıda forma giyen futbolcu, daha sonra Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası’nda oynadı. Bu şampiyonaya Eskişehirspor ismine forma giyerek katıldı.

Mehmet Özcan’ın Eskişehirspor günlerinin başlangıcı neredeyse 5 sene önceye dayanıyor. Mehmet Özcan, 2016 yılında Eskişehirspor’un dikkatini çekmeyi başardı. O vakit 18 yaşında olan futbolcu, bu grubun alt yapısına girmeye hak kazandı. Alt yapıdaki üstün başarısı ile ekip içinde adeta parladı.

Daha sonra, 2017’de Eskişehirspor tarafından Özcan’ın as kadroya alınmasına karar verildi. Bu sayede yetenekli topçu, 1. Lig’de oynama fırsatına erişti.

Başarılı futbolcunun U19 haricinde bir de U21 macerası bulunuyor. Özcan, şimdiye kadar bir kere U21 Ulusal Ekip forması giydi.

Futbolcuyu bugüne kadar Trabzonspor üzere büyük kadrolar takımlarına dahil etmek istedi. İleride Mehmet Özcan’ın ülkemiz futbolunda kıymetli bir yere sahip olacağı konuşuluyor.

2021’de Hangi Kadroda Oynuyor ve Maaşı Ne Kadar?

Futbolcunun kontranın bitiş tarihi öbür ekipler tarafından dört gözle bekleniyor. Mehmet Özcan, Eskişehirspor ile 2019 yılında 2 yıllık kontrat imzalamıştı. Bu sebeple kontratın bitiş tarihi 30 Haziran 2021 olarak belirlenmiştir.

Futbolcunun net maaşı hakkında bilgi bulunmamaktadır. Lakin futbolcunun piyasa kıymeti 250.000 Euro.

Yorumcular Mehmet Özcan Hakkında Ne Düşünüyor?

Mehmet Özcan, yorumcular tarafından geleceğin en düzgün 6 numaraları ortasında gösteriliyor. Ayrıyeten Özcan’ın, gruplar için uygun bir yatırım olabileceği de belirtiliyor. Bunun sebebi, Özcan’ın oyunlarda iki istikametli oynaması. Genç yetenekler ortasında Özcan, hem ön libero hem de orta alanda oynamasıyla başkalarından ayrılıyor. Bu durum, bonservisini oynadığı oyuna nazaran epey uygun yapmakta.

Ayrıyeten bonservisi, çıkardığı oyuna nazaran bir epey düşük. Gruplar için Özcan, kontrat bittikten sonra favori transferlerden olabilir. Özcan’ın topu epey âlâ kesmesinin ve süratli hareketlerinin, onu futbol topluluğunun aranan oyuncularından birisi yapacağı belirtiliyor.