Liverpool’un efsane futbolcusu Jamie Carragher: Ozan, Van Dijk ve Gomez güzelleşince yedek kalacak

Liverpool’un efsane futbolcusu Jamie Carragher: Ozan, Van Dijk ve Gomez güzelleşince yedek kalacak

Mart 1, 2021 0 Yazar: farukkscu

Geçen dönemin şampiyonu Liverpool‘da bu dönem işler yolunda gitmiyor, Jürgen Klopp‘un grubu şampiyonluğa şimdiden havlu atmış üzere gözüküyor. İngiliz basını Liverpool’un bu dönem ortaya koyduğu performansı eleştirirken son olarak ekibe transfer eleştirisi yapıldı.

“AS OYUNCU ALINSA DAHA FAYDALIYDI”

Liverpool’un efsane futbolcularından, artık ise spor yorumculuğu yapan Jamie Carragher, ekibin transferlerde yanlış tercihler yaptığını ve panik transferlere ağırlaştığını söyledi. Carragher, ”2-3 as oyuncu alınsa daha yararlıydı, onun yerine çok oyuncu alındı lakin hepsi yedek” biçiminde konuştu.

100 MİLYON EURO HARCANDI

İngiliz Mirror gazetesinde çıkan haberde de iki dönem evvel Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan Liverpool’un o vakitten beri transfere 100 milyon euro harcadığı ve bu transferlerin birçoklarından faydalanamadığı kaydedildi.

VAN DIJK VE GOMEZ UYGUNLAŞINCA YEDEK KALACAK”

Liverpool’un yalnızca Jota ve Thiago’yu birinci 11’de nizamlı oynatabildiğini belirten Mirror, ”Minamino alındı, istenilen performansı veremedi. Tsimikas alındı, yalnızca yedek kulübesinde oturdu. Son olarak Ozan Kabak ve Ben Davies geldi. Birinci 11 yerine panik transferleri. Ozan Kabak, Matip’in ayrılması halinde uzun vadeli düşünülebilecek bir futbolcu. Lakin sakatlıklar yaşanmasaydı alınmazdı. Van Dijk ve Gomez güzelleşince yedek kalacak. Yani Liverpool tekrar bir yedek transfer yapmış oldu.” kelamları kullanıldı.