LastPass, Fiyatsız Hizmetinde Kısıtlamaya Gidiyor

LastPass, Fiyatsız Hizmetinde Kısıtlamaya Gidiyor

Şubat 17, 2021 0 Yazar: farukkscu

Şifre düzenleme ve saklama yazılımları içerisinde tüm platformlarda çalışabilen, tek hesapla bütün aygıtlarınızda kullanabildiğiniz LastPass, hizmetinde bir kısıtlamaya gitme kararı aldı.

Android, iOS, Windows, Mac ve Linux’da hizmet veren ve tek hesapla tüm şifrelerinize erişebildiğiniz LastPass freemium, 16 Mart’tan itibaren tek aygıtta fiyatsız olarak kullanılabilecek.

16 Mart 2021 tarihinden itibaren kısıtlı kullanım başlıyor

LastPass freemium kullanımına son vererek kimi erişimleri kısıtlamaya karar verdi. Elbette fiyatsız kullanım sağlayanlar için bu durum hayli üzücü. 16 Mart 2021 tarihinde LastPass hesabına giriş yapanlar, kullanım yapacakları platformu ve aygıtı seçecekler.

Hizmete iki yahut daha fazla aygıttan erişim yapmak isteyen kullanıcılar, dilerlerse aylık 3$ fiyat ödeyerek kaldıkları yerden devam edebilecekler. Aksi durumda LastPass aygıt değiştirmek için 3 hak verecek ve 3.hakkın sonunda tekrar aygıt değiştiremeyeceksiniz.

Ayrıyeten LastPass 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren dayanak seçeneklerini de sonlandırmaya karar verdi. LastPass Premium ve LastPass Family hesapları dışında kalan kullanıcılar takviye istediğinde “ticket” üzerinden dayanak alamayacaklar. Bunun yerine takviye topluluğunu kullanabilecekler.

Sizler bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşır mısınız?