Kayseri’de en büyüğü 4.6 olan arka arda 6 zelzele

Kayseri’de en büyüğü 4.6 olan arka arda 6 zelzele

Şubat 2, 2021 0 Yazar: farukkscu

Gece saat 03: 00 ile 03: 14 ortasında 1.9, 1.3, 2.1, 1.2, 1.8 ve 4.6 şiddetinde 6 sarsıntı meydana geldi.

BİR KİŞİ YARALANDI

Talas ilçesinde zelzelesi hisseden ve aşağıya inmek isteyen bir kişi ayağının kayması sonrasında düşerek yaralandı. Yaralı bayanın ambulansla hastaneye kaldırıldı.

“OLUMSUZ BİR DURUMA RASTLANMADI”

Vatandaşlar panik yaşarken, birtakım meskenlerde çatlaklar meydana geldi. Toplumsal medyadan açıklama yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, “Merkez üssü Sarıoğlan başta olmak üzere Gemerek’e bağlı hudut köyleri denetim edilmiş ve olumsuz bir duruma rastlanmamıştır” dedi.

VATANDAŞ HUZURSUZ OLDU

Yaşanan zelzele sonrası Sarıoğlan ilçesinde sokağa çıkan Sinan Karaerik ise, “Gece panik olarak kalktık. Kaldığımız misafirhanede bir arkadaş bağırıyordu. ‘Herkes kalksın’ diyordu. Bu türlü bir sallantıyı hiç görmedim. Herkes dışarı çıkmıştı. Ben de arkadaşımı aradım. Ben Tomarzalıyım. Eşimi aradım. Kendisi Tomarza’da bir şey olmadığını söyledi. Zelzele Sarıoğlan ilçesinde olmuş” tabirlerini kullandı.

İlçede yaşayan Metin Aka ise, “Deprem sırasında televizyona bakıyordum. Şiddetli bir zelzele oldu. Tavana baktığımda avize gidip geliyordu. Oturduğum kanepede sallandı. Çabucak dışarı çıktım. Başka komşulara baktım herkesin ışıkları yanıyordu. Allah’ım bizleri korusun. Kendi konutumun etrafını dolandım. Rastgele bir maddi hasar görmedim. Tabi gece olduğu için gündüz tekrar denetim edeceğim” biçiminde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / ALPARSLAN ÖTÜKEN