Kadıköy’de evsiz bir vatandaş sokakta donarak hayatını kaybetti

Kadıköy’de evsiz bir vatandaş sokakta donarak hayatını kaybetti

Ocak 19, 2021 0 Yazar: farukkscu

Caferağa Mahallesi’nde hareketsiz halde yatan Sami Babacan’ı gören mahalle sakinleri, durumu polis gruplarına haber verdi. Sıhhat grupları, Babacan’ın hayatını kaybettiğini tespit etti. Polis olay yeri inceleme ve savcının incelemesinin akabinde Babacan’ın cansız vücudu kesin mevt nedenin belirlenmesi için İsimli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Sami Babacan

“BAŞKA CANLAR GİTMESİN”

Kadıköy Dayanışma Ağı’nın toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Sokakta hava sıcaklığı sıfırın altında ve sokakta yaşayan beşerler donma tehlikesiyle karşı karşıya. Dün Kadıköy’de sokakta yaşayan bir canımızın soğuktan donarak öldüğünü öğrendik. Öbür canlar gitmesin” sözleri kullandı.

‘SANA BİR ÇORBA ALAYIM’ DEDİM, HİÇ KONUŞMADI

Babacanın 30 yıllık arkadaşı olduğunu söz eden Mehmet Mustafa Çeçen, “30 yıldır tanıyorum. Daima sokakta kaldı. Bir yeri olmadı. Bir orta bundan 12 sene önce bir tesisat işine girdi. Elimizden geldiğince yardım ediyorduk lakin kendisini kahretmişti. Her fırsatta ‘Allah canımı alsın da kurtulun’ diyordu. İki oğlu varmış yıllardır görememiş ‘sokaklarda görsem tanıyamam’ diyordu. Bizim çok bedel verdiğimiz pırlanta bir insandı. Sabah ben buradan geçerken ‘Sami Ağabey nasılsın, âlâ misin? Sana sıcak bir çorba yahut bir çay alayım’ dedim. Hiç konuşmadı, o vakit dedim kaldırmayayım. Biraz önce de buradan geçerken ambulansı görünce ‘acaba’ dedim” halinde konuştu.