Kabine Toplantısı ne zaman? Yasaklar yeniden gelecek mi? Gözler 15 Mart tarihinde

Kabine Toplantısı ne zaman? Yasaklar yeniden gelecek mi? Gözler 15 Mart tarihinde

Mart 14, 2021 0 Yazar: farukkscu

Kabine toplantısı ne zaman? 1 Mart Pazartesi günü toplanan Kabine Toplantısı sonrasında risk haritasına göre çok yüksek riskli iller dışında ilin risk kategorisine göre yasaklar kademeli olarak kaldırıldı.

İki haftalık risk haritasına göre yasakların bazı illerde yeniden gelmesi gündemde. Durum böyleyken iki haftalık sürenin dolacağı 15 Mart’ta Kabine Toplantısı yapılıp yapılmayacağı da merak edilip araştırılıyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman? İşte merak edilip araştırılan detaylar…

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Kabine son olarak 1 Mart Pazartesi günü toplanmıştı. Son toplantının ardından Bakanlar Kurulu’nun ne zaman toplanacağı henüz belli olmadı. Ancak resmileşmemekle birlikte Kabine Toplantısı’nın 15 Mart Pazartesi günü yapılması bekleniyor.

Beklentinin nedeni ise risk haritasındaki iki haftalık değişim doğrultusunda bazı illerde yasaklar geri getirilmesi ve riskin düşmesi halinde bazı illerde de yasakların kaldırılması kararı verilecek. İki haftalık süre 15 Mart Pazartesi günü dolacağı için Kabine Toplantısı’nın yarın veya en geç Salı günü yapılması bekleniyor.