Justice League Snyder’s Cut İçin Joker’li Fragman Yayınlandı

Justice League Snyder’s Cut İçin Joker’li Fragman Yayınlandı

Şubat 15, 2021 0 Yazar: farukkscu

DC’nin Marvel’ın Avengers serisine rakip olarak yayınladığı Justice League, yayınlandığı 2017’de sayısız tenkide maruz kalmış ve genel manada beğenilmemişti. O devirde sinemanın direktörü Zack Snyder‘ın kızının hayatını kaybetmesi nedeniyle sinemadan ayrılması ve onun yerine Joss Whedon’ın gelmesi de sinemada kopuklukların oluşmasına neden olmuştu. Büyük beklentilere karşın istenileni veremeyen Justice League’den vazgeçmeyen Zack Snyder ise bir müddettir kendi versiyonunu geliştiriyordu.

HBO Max’te yayınlanacak Justice League Snyder Cut’ın 2. fragmanı da paylaşıldı. 2,26 dakika uzunluğundaki fragmanın sonunda ise herkesin görmekten hoşnut olacağı bir sahne dikkat çekti. Suicide Squad’da çok kısa bir biçimde gördüğümüz Jared Leto’nun Joker’i yeni Justice League sinemasında yer alıyor. Batman’le konuştuğu bir sahnede gördüğümüz Joker’in ne kadar fazla rolü olacak ya da 2021’de çıkacak sinemanın 2017’dekine nazaran ne kadar farklı bir kurgusu olacak şu an için bilinmiyor, fakat fragmandan gördüğümüz kadarıyla bizleri değişik bir sinema bekliyor.

Justice League Snyder Cut fragmanı:

Yeni sinema 4 saat sürecek

Batman, Superman, Wonder Woman, Flash, Aquaman üzere DC’nin en ünlü üstün kahramanlarının yer aldığı Justice League’in Jack Snyder özel sürümü tam tamına 4 saat sürecek. 2017’de yayınlanan sinemanın 2 saat olduğu düşünüldüğünde karşımızda yesyeni bir sinema olduğunu söylemek de mümkün. Ayrıyeten DC’nin Marvel’ın tersine karakterlerin alt metinlerini şimdi oturtamadığı düşünüldüğünde bu sinemanın buna katkı yapacağını öngörebiliriz.

Jack Snyder’ın Justice League sürümünde ne üzere yenilikler var?

Yayınlanan fragmana baktığımızda 2017 yılında çıkan sinemayla olağan olarak benzerlikler var, lakin bu benzerlikler dışında birtakım kilit noktalarda değerli değişiklikler olduğunu görüyoruz. Bu değişikliklerden biri Jared Leto’nun hayat verdiği Joker karakteri. Bunun dışında birinci sinemada yer alan makûs karakter Steppenwolf’un diğer bir berbatın önünde diz çökmesi oldu. Birinci sinemada yalnızca ismini duyduğumuz Darkseid isimli bu makûs karakter, yeni sinemanın kurgusunu baştan sona değiştirebilir.

Gal Gadot, Henry Cavill, Ben Affleck, Jared Leto, Amber Heard, Ezra Miller, Jason Momoa üzere sağlam bir oyuncu takımına sahip Justice League Snyder’s Cut, 18 Mart’ta HBO Max’te yayınlanacak.