Jamal Musiala yeniden tarihe geçti! Şampiyonlar Ligi’nde gol atan en genç İngiliz oldu

Jamal Musiala yeniden tarihe geçti! Şampiyonlar Ligi’nde gol atan en genç İngiliz oldu

Şubat 25, 2021 0 Yazar: farukkscu

Bayern’in Lazio maçında ikinci golünü atan Jamal Musiala, Şampiyonlar Ligi‘nde gol atan en genç İngiliz futbolcu oldu. 26 Şubat 2003’te dünyaya gelen ve 2 gün sonra 18 yaşına girecek olan Musiala, Şampiyonlar Ligi’nde gol atan en genç ikinci golcü unvanını elde etti. Chelsea‘den bedelsiz ayrılan genç yıldızın performansı, İngiliz devinin büyük bir yıldızı elinden kaçırdığını gösterdi.

ALMANYA’YI SEÇTİ

İngiltere ve Almanya ulusal ekiplerinden hangisini seçeceği merak konusu olan Bayern Münih’in genç yıldızı Jamal Musiala, ulusal ekip tercihini Almanya’dan yana kullandığını açıkladı. Hangi ulusal grubu temsil edeceğinin sorulması üzerine genç yıldız, “Bu soruyu kendime çok sordum. Geleceğim için en uygunu hangisidir? Nerede oynamak için daha fazla bahtım var? Sonunda hissettiğim duyguyu dinledim. Doğduğum topraklarda oynamanın yanlışsız karar olduğuna karar verdim. Benim için kolay bir karar değildi” sözlerini kullandı.

BUNDESLİGA’DA DA TARİHE GEÇTİ

Haftalık 6 bin euro kazanan oyuncuya Alman takımının sunduğu yeni teklif ise; 5 yıllık kontrat ve haftalık 110 bin euro. 2022’de bitecek kontratından haftalık 6 bin euro kazanan Musiala, 20 Haziran 2020’de 3-2 kazanılan Freiburg maçında 17 yıl 115 günle kulüp tarihinde Bundesliga‘da oynayan en genç oyuncu unvanını elde etti. 18 Eylül 2020’de 8-0’lık Schalke galibiyetinde gol atarak, 17 yıl 205 günle Bayern tarihinin gol atan en genç ismi oldu.