İTÜ Güçte Ulusal Güç 13 Şubat’ta Başlıyor

İTÜ Güçte Ulusal Güç 13 Şubat’ta Başlıyor

Şubat 9, 2021 0 Yazar: farukkscu

İTÜ’nün en faal öğrenci kulüplerinden olan IEEE öğrenci kulübü, Power and Energy (PES) komitesi tarafından düzenlenen Güçte Ulusal Güç aktifliği, 13-14-15 Şubat’ta çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Aktifliğin 4 ana başlığı ise güç, savunma sanayi, otomotiv sanayi ve girişimcilik olacak.

Güçte Ulusal Güç (EMG) aktifliği, bu yıl birinci kere düzenlenecek olup; hedefi dinleyicilere ülkemizdeki yerli ve ulusal projeleri tanıtmak; ulusal bağımsızlık unsurundan hareketle ülkemizi daha ileriye taşıma yolunda atılan adımları birinci ağızdan öğrenmelerini sağlamak, ülkemizde yapılanların ve yapılabilecek olanların farkındalığını yaratmaktır.

Aktifliğin iştirakçileri:

  • Güç alanında: ASELSAN, EKOSİNERJİ, ASPİLSAN, TÜREB ve GÜNDER
  • Savunma alanında: OTOKAR,TUSAŞ, FNSS ve PAVOTEK
  • Otomotiv alanında: OTOKAR, KARSAN, EŞARJ ve TEHAD

Aktiflik, 13-14-15 Şubat tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversite’sinde 1000’den fazla etkin üyesi bulunan kulüp ile birlikte Türkiye’deki tüm öğrencilerin ve ilgililerin iştirakine açık bir formda gerçekleşecek. Aktiflik büsbütün fiyatsız olup, IEEE İTÜ internet sitesi ituieee.com adresinden canlı yayınlanacak. Aktifliğe kayıt olmak için buradaki formu doldurabilirsiniz.