İstanbul’da kendilerini polis olarak tanıttılar, 4 bin 500 doları çaldılar

İstanbul’da kendilerini polis olarak tanıttılar, 4 bin 500 doları çaldılar

Mart 12, 2021 0 Yazar: farukkscu

Olay, saat 01.00’de TEM Bağlantı Yolu Aksaray istikameti Sağmalcılar Viyadüğünde meydana geldi. İddiaya göre Bulgaristan uyruklu Marev Martin Georgiev idaresindeki CT 5494 BT plakalı hafif ticari aracın önü kimliği belli olmayan kişi ya da kişiler tarafından kesildi.

ARACIN ANAHTARINI ALARAK KAÇTILAR

Yabancı uyruklu sürücünün önünü kesen kişi ya da kişiler kendilerini polis olarak tanıtarak, Marev Martin Georgiev’e ait 4 bin 500 Dolar ile bir miktar Türk Lirası’nı alıp kaçtı. İHA’nın haberine göre; kaçan şahıs ya da şahıslar, arabanın anahtarını da çevreye atarak uzaklaştı.

Yaşanan olayın şokunu atlatamayan yabancı uyruklu sürücü yoldan geçen araç sürücülerinin dikkatini çekti. Yabancı uyruklu sürücüyü anlayan vatandaşlar durumu polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler yabancı uyruklu sürücüyü ve yanında bulunan kadının bilgilerine başvurdu.

POLİS ÇALIŞMA BAŞLATTI

Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede detaylı bir arama gerçekleştirerek anahtarı bulmaya çalıştı. Arama çalışmasına hafif ticari araç sürücüsü de katıldı. Gerçekleştirilen çalışmanın ardından aracın anahtarı bulundu.

Polis ekipleri daha sonra yabancı uyruklu erkek sürücü ve araçta bulunan kadını otomobilleri ile birlikte Bayrampaşa Polis Merkezine götürdü. Yaşanan olayla ilgili çalışma başlatıldı.