İrfan Can Kahveci transferinin perde ardı ortaya çıktı! Ali Koç’un bir kelamı gidişatı değiştirdi

İrfan Can Kahveci transferinin perde ardı ortaya çıktı! Ali Koç’un bir kelamı gidişatı değiştirdi

Şubat 2, 2021 0 Yazar: farukkscu

Galatasaray ile Fenerbahçe ortasında pazar akşamı yaşanan “İrfan Can Kahveci” derbisi Fenerbahçe’nin zaferi ile sonuçlandı. Hürriyet Gazetesi’nden Mehmet Arslan, yaşanan süreci ve perde ardını anlattı.

Mehmet Arslan’ın yazısı şöyle;

Galatasaray ile Fenerbahçe ortasında pazar akşamı yaşanan “İrfan Can Kahveci” derbisi Fenerbahçe’nin zaferi ile sonuçlandı. Artık Fenerbahçeliler keyifli, Galatasaraylılar buruk. Lakin o geceden geriye o denli kıssalar kaldı ki, anlatılmaya kıymet. Pazar öğlen saatlerinde başlayan, ve gece yarısı sona eren bu transferin öyküsünü ve o gece yaşananları anlatmaya başlayalım. Evvel G.Saray pazarlığıyla doğal ki…

GALATASARAY TEKLİFİNİ REVİZE ETTİ

F.bahçe’nin ortaya girmesiyle birlikte Galatasaray, İrfan Can Kahveci için cumartesi günü yeni bir görüşme talep etti. Bu kere görüşme Abdürrahim Albayrak’ın işyerinde gerçekleşecekti. Lider Mustafa Cengiz ve sarı-kırmızılı idare şurası üyeleri, Göksel Gümüşdağ ile bir ortaya geldi. Teklifleri açıktı. İrfan Can’ı alalım, 5.5 milyon Euro verelim. Ayrıyeten Linnes’i size verelim. Dönem sonuna kadar da fiyatını biz ödeyelim. Şampiyon olursak 1 milyon Euro bonus ve satıştan yüzde 30 hisse verelim.

“İRFAN CAN’IN TELEFONU KAPALI TUTULACAK”

Başakşehir Kulübü yöneticileri Galatasaray ile görüşmeye giderken kulübe bir de talimat bırakırlar. “İrfan Can Kahveci kulüpten ayrılmayacak. Ayrıyeten telefonunu da kapalı tutacak.” Bu talimatın altında da İrfan Can’a ulaşmak isteyen Galatasaray ve Fenerbahçeliler ile teması büsbütün kesme gayesi yatar. İrfan Can odasına çekilir. Telefonlar kapatılır. Ve beklemeye başlar.

EMRE BELÖZOĞLU DEVREYE GİRDİ İŞLER DEĞİŞTİ

Galatasaray teklifini 1.5 milyon Euro daha yükseltmiştir. Bu teklif ile Galatasaray bir adım öne geçmiştir. Lakin Fenerbahçe Kulübü transferdeki ısrarını sürdürür. Sportif Yönetici Emre Belözoğlu, İrfan Can Kahveci’nin menajeri Batur Altıparmak ile Başakşehir Kulübü’ne gelir. Bu sefer Fenerbahçe ile pazarlıklar başlar. Fenerbahçe’nin teklifi daha caziptir. Fakat ya oyuncu? İrfan Can Kahveci hangi kulübü isteyecektir?

“F.BAHÇE Mİ G.SARAY MI?” SORUSUNA ÇARPICI YANIT!

Başakşehir Kulübü yetkilileri İrfan Can ile bir ortaya gelir. Fenerbahçe mi, Galatasaray mı? İrfan Can’ın cevabı nettir: “Bana bu soruyu iki kulübün teklifleri eşit olduğunda sorun lütfen. O vakit karar veririm. Fakat şu anda hangi kulübün teklifi Başakşehir’in menfaatlerine uygunsa ben kabul ederim.” İrfan Can’ın bu kelamları sonrası Fenerbahçe ile pazarlık başlar. Emre Belözoğlu, transfer bitmeden kulüpten ayrılmayacağını söyler.

“HAYIRLI OLSUN” DEYİP EL SIKIŞMADAN AYRILMAM

Lakin tam olarak da muahede sağlanamaz. Bunu üzerine Lider Göksel Gümüşdağ, Emre’ye; “Eğer İrfan Can Kahveci’yi almadan gitmem diyorsanız, Sayın Ali Koç ile konuş kaideler bu.” der. Emre Belözoğlu telefonla Ali Koç’u arar. Koç saat 19.00’da Başakşehir Kulübü’ne gelir. Ve ağzından çıkan birinci cümle şu olur: “Hayırlı olsun deyip el sıkışmadan buradan ayrılmam.”

Dahası yanında bir de paket getirmiştir. Paket açılır içinde İrfan Can Kahveci formaları çıkar. Koç, transferi bitireceğinden öylesine emindir ki, Fenerium formaları basmıştır bile.

G.SARAY’DA TERİM, F.BAHÇE’DE ALİ KOÇ İSTEDİ

Sonuçta el sıkışılır. 7 milyon Euro, 1 milyon Euro şampiyonluk primi ve satıştan yüzde 20 hisse ile İrfan Can Kahveci, Fenerbahçeli olur. Kıssa bu. Lakin bu transfer için son cümleyi bir Başakşehirli yönetici söyler: “Bu transferi Galatasaray’da Fatih terim, Fenerbahçe’de Ali Koç istedi.”