iPhone 13 Kimi Android Özelliklerine Sahip Olabilir

iPhone 13 Kimi Android Özelliklerine Sahip Olabilir

Şubat 17, 2021 0 Yazar: farukkscu

Akıllı telefon dünyasında yaptığı sızıntılarla ünlenen Max Weinbach, iPhone’larla alakalı muazzam bir haber yayınladı. iPhone 13 yahut iPhone 12S, Android aygıtlarda gördüğümüz birtakım özellikler barındıracak.

Apple, iPhone’ların yıllardır Alwas on Display’e (Her Vakit Açık Ekran) sahip olmaması nedeniyle bu özellik, Android telefonların klasikleşmiş özellikleri haline gelmişti. iPhone 13’de bu özelliğin faal olacağı sızıntısı ortaya çıktı.

Parmak İzi Sensörü Ekrana Gömülüyor

Apple için en radikal değişiklik parmak izi sensörü değişikliği üzere görünüyor. Apple, iPhone 13’lerde parmak izi sensörünü ekrana gömmeye karar vermiş. Ultrasonik parmak izi sensörleri, küçük ses dalgalarıyla parmak izinin 3 boyutlu imgesini çıkarıyor. Apple bu noktada Touch ID için kullandığı kapasitif sensörlerle, hibrit bir sensör üretip optik-kapasitif hibrit sensör kullanabilir lakin hali hazırda esasen bu sensörler var. Bu nedenle Apple Touch ID için sensör değişikliğine gidebilir ve Android biçimi bir Touch ID tecrübesi sunabilir.

120 Hz Ekranlara Merhaba

Apple’ın iPad’lerinde 120 Hz yenileme suratı bulunurken neden iPhone’larda bulunmadığı büyük soru işaretiydi. Apple, iPhone 12’de bile 60 Hz yenileme suratı bulunduğunu düşünecek olursanız, iPhone 13 ekranlarında 120 Hz yenileme suratı olması Apple kullanıcıları için büyük ihtilal olacak. Unutmayın ki son yıllarda çıkan çabucak her amiral gemisi Android telefonda en düşük ekran yenileme suratı 90 Hz.

Sizler bu bahiste ne düşünüyorsunuz? iPhone 13’e gelecek bu yeni özellikler sizi cezbeder mi?