iOS 14.5’in Yeni Emojileri Göründü: İşte Birinci Bakış

iOS 14.5’in Yeni Emojileri Göründü: İşte Birinci Bakış

Şubat 17, 2021 0 Yazar: farukkscu

ABD merkezli teknoloji devi Apple, bir müddettir iOS 14.5 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Geliştiriciler tarafından test edilen sürüm, çabucak her gün de öteki bir yeniliğini ortaya çıkarıyor. Bu kere sizlere, iOS 14.5’le kullanıcıların hizmetine sunulacak yeni emojilerden bahsedeceğiz. Bu bağlamda iOS 14.5, çok sayıda yeni emoji ile iki yenilenmiş emojiye mesken sahipliği yapacak.

Geliştiriciler tarafından yapılan paylaşımlara nazaran iPhone sahipleri, iOS 14.5 ile birlikte yenilenen bir şırınga ile yenilenen bir kulaklık emojisi ile karşılaşacaklar. Varsayım edilebileceği üzere yeni kulaklık emojisi, Apple’ın AirPod Max gibisi bir görünüme sahip olacak. Apple, mevcut şırınga emojisindeki kanı ortadan kaldırarak, kandan rahatsız olan kullanıcıları mutlu edecek üzere görünüyor.

iOS 14.5, yeni yüz emojileri de getiriyor

iOS 14.5, Emoji 13.1 sürümüne dayanak veriyor. Bu da kullanıcıların, kirli sakallı erkek ve bayan yüzlerini kullanabilecekleri manasına geliyor. Elbette bu emojiler, farklı cilt renkleriyle de kullanılabilecek. Lakin iOS 14.5’teki tek yeni yüz emojileri bunlarla hudutlu değil. Klasik hız emojileri de birkaç yeni üyeyle karşımıza çıkacaklar. Bunlardan kimileri şöyle görünecek;

Kullanıcılar, iOS 14.5’in yayınlanmasının akabinde nefes veren bir hız, spiral gözlere sahip olan bir hız ve etrafı dumanla dolu olan bir hız emojisini kullanabilecekler. Bu ortada, Yıldız Tilbe’nin “Kafam Hafif Dumanlı” müziği, iOS 14.5’le resmen emoji haline gelecek üzere görünüyor. Ayrıyeten çiftlerin tabir edildiği emojiler de iOS 14.5’le birlikte daha fazla seçeneğe sahip olacaklar.

iOS 14.5’in getireceği yeni emojiler bununla sonla değil. Kullanıcılar, yanan kalp ve sarılmış bir kalp emojisini de yeni sürümde kullanabilecekler. Şu ana kadar ortaya çıkan bilgiler bunlarla hudutlu olsa da yeni beta sürümler, yeni emojilere kapı aralayabilir.

Yenilenen şırınga ve kulaklık emojisi de şöyle