Huawei’nin Bir Oyun Konsolu Geliştirdiği Tez Edildi

Huawei’nin Bir Oyun Konsolu Geliştirdiği Tez Edildi

Şubat 11, 2021 0 Yazar: farukkscu

Teknoloji devlerinin, bilhassa akıllı telefonlar konusunda geliştirdiği ve piyasaya sürmeyi planladığı eserleriyle ilgili savlar daima olarak ortaya çıkıyor. Bu üslup bilgiler çoklukla bir platformda eserin özelliklerinin çıkmasıyla ya da eserlerin belli sertifikalar almasıyla ortaya atılıyor olsa da bazen bilgi sızdırmasıyla ünlü bireyler de bu stil savlar sunabiliyor.

Bugün de bu usul bir olay yaşandı. Çin’in en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Weibo, genelde bu üslup savlarla dolup taşıyor. Bu platformda bilgi sızdırmasıyla ünlü olan ve sızdırdığı bilgiler genelde gerçek çıkan kimi kullanıcılar da bulunuyor. Bunlardan biri, bugün akıllı telefon devi Huawei hakkında herkesi şaşırtacak bir sav ortaya attı.

Savlara nazaran Huawei, PlayStation ve Xbox’a çok benzeyen bir konsol üzerinde çalışıyor:

İddiayı ortaya atan kişi, geçtiğimiz sene de Huawei ve Honor’un oyuncu dizüstü bilgisayarı geliştirdiğini açıklamıştı. Bu sav sonrasında Huawei bu stil bir dizüstü bilgisayar piyasaya sürmese de Honor, Hunter ismindeki oyuncu dizüstü bilgisayarını tanıtmıştı. Birebir kişi, artık de Huawei’nin bir oyun konsolu geliştirdiğini açıkladı.

Huawei’nin geliştirdiği oyun konsolu hakkında pek fazla bir bilgi bulunmuyor. İddiayı ortaya atan kişi, oyun konsolunun Xbox ve PlayStation oyun konsollarıyla benzerlik göstereceğini belirtti. Bu bilginin yanında ise ne piyasaya sürülme tarihi ne de teknik özellikler hakkında bir bilgi verilmedi. Yalnız Huawei’nin oyun konsolu dışında diğer planları olduğu da açıklandı.

İddiayı ortaya atan kişi, Huawei’nin oyun konsolu dışında öbür eserlerle de oyun sanayisine girmeye başlayacağını açıkladı. Ortaya atılan teze nazaran geçtiğimiz sene oyuncu dizüstü bilgisayarı piyasaya sürmeyen Huawei, bu sene bir oyuncu dizüstü bilgisayarı piyasaya sürecek. Elbette bunların sadece bir tez olduğunu ve şirketin bu biçim şeyler üzerinde çalıştığının kesin olmadığını belirtmekte yarar var.