HTC, Üst Üste 3. Ayında da Büyüme Açıkladı

HTC, Üst Üste 3. Ayında da Büyüme Açıkladı

Şubat 7, 2021 0 Yazar: farukkscu

Tayvanlı teknoloji üreticisi HTC, bir devir ürettiği akıllı telefonlarla önemli bir pazar hissesi elde etmeyi başarmış ve dikkatleri üzerinde toplamıştı. Daha sonra uzun bir buhran devri geçiren firma, yakın vakitte yine toparlanmaya başladı.

HTC geçtiğimiz ay 17,61 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı. Firma bir evvelki yılın birebir periyodunda elde ettiği 17,08 milyon doların da %3 üstüne çıkmış oldu. Böylelikle HTC üst üste üçüncü ayında da büyüme elde etti.

2015 yılından beri birinci sefer

HTC’nin Ocak ayı sayıları aslında Aralık 2020’den daha düşük olsa da geçen yılın tıpkı devrine kıyasla daha yüksek. Yılın birinci ayının teknoloji firmaları tarafından daha düşük satış sayılarıyla geçilmesi hayli sık rastlanan hatta beklenen bir durum.

Üstelik firma ismine yeterli haberler bununla da hudutlu değil. Tayvanlı firmanın büyüme suratının da aydan aya yükseliş gösterdiği dikkat çekiyor. Kasım 2020’de %0,96, Aralık 2020’de %1,02 büyüyen firma, Ocak 2021’de ise %2,99 üzere önemli bir büyüme sayısı yakalamayı başarmış oldu.

Firmanın bu türlü bir performans gerçekleştirdiği en son periyot, akıllı telefon piyasasında da faal rol oynadığı 2015 yılının başları olmuştu. Böylelikle yıllar sonra bir kere daha HTC yatırımcılarının yüzü 3 ay üst üste gülmüş oldu.

En son HTC One serisi ile sistemli büyümüştü

Bir vakitlerin akıllı telefon devi, en son bu türlü bir büyüme yakaladığında HTC One M8 modelinin yerini alacak olan HTC One M9‘u piyasaya yeni sürmüştü. O devrin beğenilen telefonlarından olan One serisi başarılı satış sayıları yakalamıştı.

HTC’nin yakaladığı ivmenin devam edip etmeyeceği şu an için kesin değil. Yeniden de sayılara baktığımızda Tayvanlı şirket için işlerin şu anda hayli yolunda gittiğini söyleyebiliriz. Tahminen bir gün HTC yine pazarda eski yerine döner.