Google Haritalar, Sokakların Ayrıntılarını Artırıyor

Google Haritalar, Sokakların Ayrıntılarını Artırıyor

Ocak 17, 2021 0 Yazar: farukkscu

Günümüzde en çok kullanılan harita uygulamalarından bir tanesi olan Google Haritalar, bilhassa bilmediğiniz bir kente ya da ülkeye gittiğinizde gideceğiniz yeri bulmada bir oldukça yardımcı olabiliyor.

Fakat Google’ın bu haritalar servisinin eksiksiz olduğu manasına da gelmiyor. Google Haritalar servisinde hala birçok eksiklik bulunuyor ve şirket de bu eksiklikleri gidermek, uygulamayı daha ayrıntılı hale getirmek için geliştirmeler yapıyor. Arama devinin bu bahiste yaptığı son atılım dört büyük kentin sokaklarına dair daha ayrıntılı bilgileri kullanıcılarına sunmak oldu.

Google, Haritalar servisini ayrıntılandırmaya devam ediyor

(Tokyo: sol taraf güncelleme öncesi, sağ taraf güncelleme sonrası)

Google, geçtiğimiz sene ağustos ayında yaptığı bir duyuruda Google Haritalar’ın çok daha gerçekçi bir görünüme sahip olacağını duyurmuştu. Londra, New York, San Francisco ve Tokyo kentleri için bu özellik en sonunda gerçeğe dönüştü.

(Londra: sol taraf güncelleme öncesi, sağ taraf güncelleme sonrası)

Yeni güncellemeyle birlikte bu dört kentin sokakları çok daha ayrıntılı bir biçimde kullanıcılara sunuluyor. Bu dört kentte yol genişlikleri, yol kenarlarındaki ağaçlandırmalar, yaya geçitleri, refüjler ve yaya adaları da bu kentlerin haritalarında resmediliyor. Hatta parklardaki yürüyüş yolları da gerçek genişliğiyle birlikte gösteriliyor.

(San Francisco: sol taraf güncelleme öncesi, sağ taraf güncelleme sonrası)

Bu ayrıntılı sokak güncellemeleri, uygulamanın sürümünden ya da beta durumundan bağımsız olarak sunucu tarafında gerçekleştiriliyor. Bu güncellemeler birtakım kullanıcılar tarafından şu an görülebilir durumdayken kimileri için şimdi görülebilir durumda değil.

Bu güncellemenin size de gelip gelmediğini öğrenmek için Haritalar uygulamasından Londra, New York, San Francisco yahut Tokyo kentlerine gelin ve sokak düzeyine kadar inerek denetim edin.