Golfçü Tiger Woods, Otomobil Kazasında Ağır Yaralandı

Golfçü Tiger Woods, Otomobil Kazasında Ağır Yaralandı

Şubat 24, 2021 0 Yazar: farukkscu

Tüm vakitlerin en başarılı golfçüsü olarak da nitelendirilen efsanevi sportmen Tiger Woods, bir otomobil kazasına karıştı. Her iki bacağından da önemli halde yaralanan 45 yaşındaki atletin bulunduğunda şuurunun açık olduğu, sıhhat görevlileriyle konuştuğu, lakin araç enkazından çıkarılırken kendi başına ayakta duramayacağını söylediği bildirildi. Yetkililer, Woods’un hayati tehlikesini hala devam ettiğini bildirdi.

Kaliforniya eyaletine bağlı Los Angeles County ilçesindeki yetkililer, mahallî saatle sabah 7.12’de gerçekleşen kazada aracın takla attığını açıkladı. Kaza sonucu araçta sıkışan Woods, itfaiye grupları tarafından özel ekipmanlar kullanılarak çıkarıldı. Los Angeles County İtfaiye Departmanı, yaptığı açıklamada Woods’un ağır yaralı olarak çıkarıldığını ve mahallî bir hastaneye nakledildiğini belirtti.

Araç birkaç kere takla attı

Los Angeles County Şerifi Alex Villanueva düzenlediği basın toplantısında, suratın kazada kıymetli bir faktör üzere göründüğünü söyledi. Refüje çarpmadan evvel fren yaptığına dair hiçbir işaret olmadığını da belirten Villanueva, aracın olağandan süratli gittiğini belirtti. Yetkililer, aracın çarpışmanın akabinde birkaç sefer takla attığını söylerken gelen imgeler de kazanın büyüklüğünü gözler önüne seriyor.

Woods’un menajeri Mark Steinberg ise Golf Digest’e yaptığı açıklamada Woods’un birden fazla bacak yaralanması yaşadığını söylerken “Şu anda ameliyatta. Mahremiyete olan hürmetiniz ve dayanağınız için teşekkür ederiz” sözlerini kullandı.

Woods’un toplumsal medyada yayınlanan imaj ve görüntülerine nazaran, pazartesi gününü GolfTV için ortalarında aktör David Spade ve NBA oyuncusu Dwyane Wade’in de bulunduğu bir dizi ünlü isimle çekim yaparak geçirdiği biliniyor. Golf dünyasının efsane isimlerinden olan Woods’un aktüel sıhhat durumu ve yine alanlara dönüp dönmeyeceği ise şu an için bilinmiyor.