Gökhan İnler nereli, kaç yaşında? Gökhan İnler hangi kadrolarda oynadı? Hangi kadroda oynuyor ve maaşı ne kadar?

Gökhan İnler nereli, kaç yaşında? Gökhan İnler hangi kadrolarda oynadı? Hangi kadroda oynuyor ve maaşı ne kadar?

Şubat 4, 2021 0 Yazar: farukkscu

Gökhan İnler İsviçre’nin Olten kentinde doğmuş olan Türk asılı futbolcudur. Her iki devlette de vatandaşlığı olan oyunculardan birisidir. Futbolcu daha çok yabancı devletlerde forma giymiştir. Bilhassa birinci olarak Solothurn, Basel, Aarau, Zürich, Udinese ve Napoli kadrolarında forma giydiği bilinmektedir. Bu gruplarda kendini göstermesi sayesinde öteki birçok turnuvaya girmeye hak kazanmıştır. 21 yaş altı ulusal gruplarında her iki ülkede birden bulunmasından ötürü ulusal kadrolarda yer almıştır. Bulunduğu mevki ve oyuncu kalitesinden ötürü birçok gol atmıştır. Bu gollerin toplamı yaklaşık olarak 65’tir. Toplamada iki dünya kupası turnuvasında forma giymeye hak kazanmıştır. 2014 dünya kupasında Türkiye için ulusal ekip kaptanlığı yapmıştır.

Gökhan İnler nereli?

Gökhan İnler İsviçre doğumlu olan gurbetçi bir ailenin üyesidir. Gökhan İnler’in annesi Samsunlu, babası Tekirdağlı’dır. Gökhan İnlerin babası geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybettiği bilinmektedir. Uzunluğu 1, 83 olan futbolcu mevkii için hayli kaliteli bir oyuncudur.

Gökhan İnler kaç yaşında?

Gökhan İnler 27 Haziran 1984 yılında İsviçre’de Olten vilayetinde doğmuş olan futbolcudur. Gökhan İnler şuan 36 yaşındadır. Türkiye birçok okul ve öğrenciye takviye vermesi ile bilinen Gökhan İnler doğum gününde öğrencilere yardım etmiştir.

Gökhan İnler hangi kadrolarda oynadı?

Gökhan İnler için futbol mesleği birinci olarak doğduğu kent de başlamıştır. Olten kentinin mahallî gruplarında oynayan futbolcu hocası ve arkadaşları tarafından çok sevilmektedir. Devamında alt yapı eksiklerinden ötürü Solothurn ve Basel ekiplerine transfer olmuştur.

Yirmi yaşında kendini büyük ekiplere gösteren Gökhan İnler Aarau grubuna transfer olmuştur. Burada yaklaşık olarak bir dönem boyunca bulunmuştur. Çıktığı maçlarda ön son adam oynamasından ötürü birçok kulüp tarafından dikkat çekmiştir. Devamında Napoli’den Zürich ekiplerine kadar birçok kadroda 2016 yılına kadar oynamıştır.

28 yaşında Beşiktaş ile mukavele imzalayan Gökhan İnler bir yıl boyunca da Beşiktaş’ta onamıştır. Ayrıyeten Gökhan İnler Türkiye ve İsviçre gruplarında ortak olarak ulusal maçlara katılmıştır. 2006 ve 2015 dönemleri ortasında İsviçre ismine tam 89 maça çıkmıştır.

Ulusal maçlara toplam olarak 93 defa katılmıştır. Beşiktaş’tan sonra başak kent transfer olan Gökhan İnler son olarak adana demir spora transfer olmuştur. Şuan Gökhan İnler adana demir sporda oynamaktadır.

2021’de hangi grupta oynuyor ve maaşı ne kadar?

Gökhan İnler şuan yeni piyasa bedeli 150 bin Euro olan futbolcudur. Adana demir spor ile bir yıl daha kontratı bulunmaktadır. Ayrıyeten Gökhan İnler çıktığı maç başına da fiyat almaktadır. Kontratın bitiş tarihi 30 Haziran 2021 yılında bitmektedir. Adana Demirspor’da oynayan Gökhan İnler dönem boyunca birçok maçta yer almıştır.

1,83 uzunluğuna sahip olan Gökhan İnler çift ayaklı bir futbolcu olması nedeni ile birçok maçta kendini göstermektedir. Bilhassa ilerleyen yaşına karşın son derece atik ve süratli bir futbolcu olarak bilinmektedir.

Kemik yaşı gerçek yaşından düşük çıkan Gökhan İnler adana demir sporda bir yıl daha oynayacaktır. Spor yorumcuları ve uzmanlar tarafından Gökhan İnler gelecek dönemlerde jübile yapması beklenebilir.

Oynadığı mevki ve edindiği deneyimler sayesinde futbol içerisinde bulunacağı düşünülmektedir. Bilhassa hem İsviçre de hem de Türkiye de çıktığı ulusal maçlar bu durum üzerinde tesirlidir.