Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Mart ayında kısmi de olsa karşılaşmalara seyirci alınmasını istiyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Mart ayında kısmi de olsa karşılaşmalara seyirci alınmasını istiyoruz

Mart 1, 2021 0 Yazar: farukkscu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporseverlere olağanlaşma muştusunu verdi. Spor alanlarının seyircilere açılmasından yana olduklarını belirten Bakan Kasapoğlu, “Kulüplerimizi en süratli halde taraftarlarımızla buluşturacağız” dedi.

“BİZ AÇILMASINDAN YANAYIZ”

Hürriyet’in sorularını yanıtlayan Bakan Kasapoğlu, “Martta kısmi de olsa maçlara seyirci alınmasını istiyoruz fakat buna karar verecek olan federasyondur. Kapasitenin yüzde 10’u, 15 ya da 20’si biçiminde açılabilir. Biz açılmasından yanayız. Pandeminin seyrine nazaran kulüplerimizi en süratli formda taraftarlarımızla buluşturacağız” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu.

50 BİN KİŞİLİK STADA 5 BİN SEYİRCİ

SÜRECİ FIRSATA ÇEVİRECEĞİZ

Pandemi sonrası her alanda olduğu üzere, Türkiye’nin sporda da bu süreci fırsata çevireceğini belirten Muharrem Kasapoğlu şöyle devam etti: “Biz bu süreçte, karşılaşmalara ve olimpiyatlara hazırlanan atletlerimizle irtibatımızı hiç koparmadık. Tüm atletlerimiz öbür ülkelerin tersine, daha motive, inançlı ve hazır. Olimpiyatlarda büyük muvaffakiyet bekliyoruz. Muvaffakiyetler ve gelişmişlikler bu mevzulardaki rol modellere bağlı. Cimnastikte İbrahim Çolak, Ferhat Arıcan, Ahmet Başkan, hür dalışta rekorlara imza atan Fatma Uruk var. Bunların sayılarını artırmamız lazım. Bu atletlerimiz üzere öbür branşlarda da birçok örneğimiz var.”