Galatasaray’ın deplasmanda Alanyaspor’u 1-0 mağlup ettiği maçın istatistikleri dikkat çekti

Galatasaray’ın deplasmanda Alanyaspor’u 1-0 mağlup ettiği maçın istatistikleri dikkat çekti

Şubat 21, 2021 0 Yazar: farukkscu

Muhteşem Lig’de Galatasaray, Alanyaspor’u 1-0 mağlup edip üst üste 7. galibiyetini aldı. Sarı kırmızılı kadronun istatistikleri ise maçın dikkat alımlı detaylarından biri oldu.

DÖNEMİN EN DÜŞÜK TOPLA OYNAMASI

Galatasaray dün oynanan maçta topla oynamada yüzde 28’de kalırken bu sayı sarı kırmızılılar için dönemin en düşük yüzdesi oldu. Rakip kaleye 8 şut çeken Galatasaray 1 isabet sağlarken, isabetli tek şutu golle sonuçlandı. Alanyaspor’un 634 pasına ise Galatasaray 250 pasla karşılık verdi ve yalnızca 1 korner kullanabildi.

EROL BULUT TENKİT YAĞMURUNA TUTULMUŞTU

Galatasaray’ın istatistiklerde geride kalmasına karşın Alanyaspor karşısında kazanması akıllara Fenerbahçe‘nin Kadıköy’de Alanyaspor’u mağlup ettiği maçı getirdi. 7 Ocak‘ta oynanan çabayı Fenerbahçe 2-1 kazanmasına karşın istatistiklerde rakibinin gerisinde kaldığı için Erol Bulut ağır tenkit almıştı.

”YORUM YAPMAK İSTEMİYORUM. SKORA BAKSIN”

Maçtan sonra Alanyaspor Teknik Yöneticisi Çağdaş Atan’ın, ”5 büyük lige baktığınız vakit topu rakibe vererek şampiyon olan kadro azdır” formundaki açıklamasına Erol Bulut, ”Bu bahiste yorum yapmak istemiyorum. Skora baksın” diyerek yanıt vermiş ve şu tabirleri kullanmıştı:

“Bugünkü oyunu seyredenler ‘Rakibe yüzde 70 topu verdi’ diyecekler. Bizim planımız topu rakibe vermekti. Biz iki gün dinlenip maça çıktık. Rakibimiz 2 gün fazla dinlendi. Evet birinci yarı daha önde basabilirdik ancak ruhsal olarak skoru koruduk. İkinci yarı daha uygunduk. Üzüldüğüm taraf net konumları daha güzel kıymetlendirmemiz lazım. Tercihleri daha güzel yapmalıyız. Konsantrasyonumuz daha yüksek olmalı.”

FENERBAHÇE’NİN DE GERİSİNDE KALDI

Sarı-kırmızılı kadronun maçtaki istatistikleri, Fenerbahçe’nin ağır tenkit aldığı maçın bile gerisinde kaldı. Sarı lacivertli ekip, alanında Alanyaspor’u yendiği maçta yüzde 29,8 oranında topa sahip olmuştu, Galatasaray’da ise bu sayı yüzde 28’de kaldı. Fenerbahçe o maçta 241 başarılı pas yaparken, Galatasaray, Alanyaspor karşısında 184 başarılı pas yapabildi. Sarı-lacivertliler 13 şutta 5 isabet sağlarken, Terim’in öğrencileri 8 şutta sırf 1 isabet sağlayarak 3 puanı almasını bildi.

TOPA SAHİP OLDUĞU MAÇLARI KAZANAMIYOR

Akdeniz temsilcisi bu dönem yüzde 70 topa sahip olduğu 5 maçta 4 yenilgi ve 1 beraberlik alabildi. Alanyaspor, geçtiğimiz günlerde Galatasaray’ı Türkiye Kupası’nda 3-2 yendiği maçta da yüzde 39 topla oynayarak galip gelmişti.